Lazio
Lazio 0:1 Juventus
Juventus

Branimir Korać • subota, 27.08.2016.

Juventus je slavio u Rimu u derbiju protiv Lazija, odnio je pobjedu 1:0, a jedini pogodak na susretu postigao je Sami Khedira. Prve minute upisao je Marko Pjaca...

Drugo kolo talijanskog prvenstva Juventusu je donijelo gostovanje u Rimu kod Lazija gdje su upisana nova tri boda. Nije išlo glatko, ali bodovi se pišu i to zahvaljujući Samiju Khediri.

Mario Mandžukić bio je u sastavu ponovno od prve minute dok je Marko Pjaca susret započeo na klupi, ali ulaskom u samoj završnici upisao je prve minute u službenom susretu u dresu Juventusa.

Juventus je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio, no Lazio se dobro držao i pokušavao je do kraja doći barem do boda.

Gosti su rano mogli do vodstva, već u devetoj minuti zaprijetio je Paulo Dybala koji je dobro pucao, ali Marchetti je obranio njegov pokušaj.

Do kraja prvog dijela Marchetti je još jednom bio u prvom planu, ovaj put nakon što je pucao Asamoah, ali vratar Lazija odlično je reagirao.

U 65. minuti igru je napustio Mandžukić, a zamijenio ga Higuain da bi Juventus u sljedećoj minuti poveo. Khedira je primio loptu u 16 metara malo iskosa, odlično se okrenuo i pogodio suprotni kut te tako osigurao Juventusu tri boda.

Do kraja susreta Lazio se u dva navrata približio poravnanja, ali pokušaji Patrica i Parola nisu bili dovoljno dobri za Buffona.

Pjaca je u 88. minuti zamijenio Dybalu i u jednoj akciji u tom kratkom vremenu pokazao je zašto ga je Juventus doveo u svoje redove.

• Obrisan korisnik27.08.2016. u 22:46
    Ma fuckas to ako nece igrati,tamo i sjediti na klupi nadam se da je to samo dok se ne privikne malo i da ce biti prvotimac,jer zbilja ne kuzim te klubove inace kupuju kao pojacanja da im sjede na klupi,tako je bilo s Kramaricem u Leicesteru,doveli igraca i odmah ga šikanirali,sva sreca pa je otisao... [više na forumu]