Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 29.08.2016.

Okončano je drugo kolo Serie A koje je donijelo nekoliko zanimljivih susreta i remije Rome i Intera koji su očekivali sva tri boda. Slavio je Udinese i to uz pogodak Stipe Perice...

Sassuolo - Pescara 2:1

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Sassuolo i Pescara, a domaćin je odnio pobjedu 2:1 iako su i gosti pokazali dosta i mogli čak i bolje poći.

Iako je Pescara bolje otvorila utakmicu, Sassuolo je prvi došao do pogotka. U 38. minuti Duncan je dobro dodao, a Gregoire Defrel izvrtio je gostujućeg braniča i zatim pogodio suprotni kut.

Na novi pogodak čekalo se do 67. minute. Obrana Pescare nije najbolje reagirala, lopta se vratila na rub kaznenog prostora do Domenica Berardija koji odlično puca i podiže vodstvo.

Deset minuta prije kraja Pescara dolazi do smanjenja zaostatka, Alexandru Mitrita ubacio je u peterac gdje Rey Manaj lakoćom šalje loptu u mrežu.

Dario Župarić nije ulazio u igru.

Inter - Palermo 1:1

Inter je još jednom podbacio i odigrao samo 1:1 na San Siru protiv Palerma. Nakon poraza na startu, očekivalo se bolje izdanje De Boerove momčadi, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

U prvom dijelu domaćin se dosta mučio i tek u zadnjih 15 minuta stvorio je pritisak koji je donio prilike, ali Josip Posavec nije morao intervenirati, svi pokušaji bili su neprecizni.

Palermo je neočekivano poveo u 48. minuti. Sa 17 metara pucao je Andrea Rispoli, lopta je promijenila smjer na putu do gola i prevarila Handanoviča.

U 72. minuti domaćin je došao do poravnanja. Candreva je ubacio s desne strane, Mauro Icardi pobjegao obrani i glavom zabio za 1:1.

U sličnoj situaciji u 77. minuti bio je Eder, ali on za razliku od Icardija nije bio precizan.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 1:1. Ivan Perišić igrao je do 68. minute kada ga je zamijenio Candreva dok je Josip Posavec branio cijelu utakmicu. Marcelo Brozović i Mato Jajalo nisu dobili priliku.

Torino - Bologna 5:1

Nakon što je propustio uzeti veliki bod na San Siru, Torino je na svom stadionu pregazio Bolognu s čak 5:1. Potpuna dominacija Mihajlovićeve momčadi koja je rano zbog ozljede ostala bez pomoći Adema Ljajića, ali svejedno je slavila.

U 28. minuti probijena je obrana gostiju kada je s desne strane lijepo centrirao De Silvestri, a lopta došla do Andree Belottija koji lakoćom glavom zabija.

Vrlo brzo gosti su poravnali. Saphir Taider osvojio je loptu na centru, sjurio se do kaznenog prostora i onda precizno pogodio kut za 1:1.

Na odmor se ipak otišlo vodstvom domaćina. De Silvestri je iz auta odmah pronašao Belottija koji se othrvao čuvaru i pogodio za 2:1.

U drugom dijelu gosti su se raspali. U 53. minuti Marco Benassi lijepo je petom proslijedio loptu za Josepha Martineza koji podiže na 3:1, u 80. minuti kažnjena je velika pogreška gostujuće obrane pogotkom Danielea Basellija da bi tri minute kasnije Belotti promašio i drugi penal ove sezone. Ipak, u 89. minuti kompletirao je hat-trick golom za 5:1.

Udinese - Empoli 2:0

Udinese je prvu ovosezonsku pobjedu upisao na svom travnjaku protiv Empolija koji i dalje nema boda. Čak štoviše, gosti su jedina momčad bez postignutog pogotka.

Već u trećoj minuti Udinese je poveo nakon što ga je obrana Empolija potpuno zaboravila nakon kornera i ostavila ga samog što ovaj kažnjava i iz okreta zabija.

U 35. minuti Riccardo Sapunaru dobro je pucao, ali vratara domaćina spasila je vratnica. Posljednjih 20 minuta Empoli je igrao i s igračem manje nakon isključenja Vincenta Laurinija zbog starta nad Stipom Pericom.

Osim što je izborio isključenje, Perica se upisao i među strijelce kada je u 95. minuti solo akciju završio pogotkom.

Perica je u igru ušao u 65. minuti umjesto Duvana Zapate dok je Andrija Balić ostao na klupi.

Fiorentina - Chievo 1:0

Fiorentina je svladala Chievo s minimalnih 1:0, ali trener domaćina Sousa nije bezbrižan nakon ovog susreta. Već u prvom poluvremenu ostao je bez Vecina i Tatarusanua zbog ozljeda.

Upravo Vecina zamijenio je Milan Badelj koji je ušao u igru već u osmoj minuti te se pridružio Hrvoju Miliću i Nikoli Kaliniću koji su igrali cijelu utakmicu.

Pobjednički pogodak postignut je u 29. minuti kada je Iličić izveo korner, a Carlos Sanchez glavom poslao loptu u mrežu. Iličić je asistenciji umalo dodao i pogodak, ali pokušaj iz 80. minute zaustavila mu je greda.

Cagliari - Roma 2:2

Nakon neulaska u Ligu prvaka, Roma je odigrala tek 2:2 kod Cagliarija. Vodila je 2:0, ali nije uspjela zadržati prednost.

Već u petoj minuti Isla je u kaznenom prostoru startao na El Shaarawyja, a Diego Perotti bio je precizan s 11 metara.

U završnici prvog poluvremena velika prilika za domaćina, Artur Ionita dobro je pucao glavom, ali lopta je pogodila vratnicu.

Odmah na početku drugog poluvremena Roma povećava vodstvo. Edin Džeko glavom je spustio loptu za posve samog Kevina Strootmana koji bez problema zabija.

Deset minuta kasnije domaćin poravnava. Szczesny je obranio prvi pokušaj Saua, ali lopta je došla do Marca Borriella koji bez problema zabija.

Kada se činilo da će Rimljani uzeti puni plijen, Cagliari je poravnao. U 88. minuti Isla je ubacio u peterac gdje se odlično snašao Sau i postavio konačnih 2:2.

Crotone - Genoa 1:3, Sampdoria - Atalanta 2:1

Jurićeva Genoa slavila je u gostima kod Crotonea 3:1 nakon što je domaćin vodio od 34. minute golom Palladina. U drugom dijelu preokret su donijeli Gakpe i s dva gola Pavoletti.

Preokretom do pobjede stigla je i Sampdoria protiv Atalante koja je vodila pogotkom Kessieja, ali Quagliarella i Barreto već do poluvremena okrenuli su susret. Ante Budimir u 73. minuti zamijenio je upravo Quagliarellu.