Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 2:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.08.2016.

Borussia iz Mönchengladbacha upisala je pobjedu u susretu prvog kola Bundeslige, ugostila je Bayer iz Leverkusena i slavila s 2:1...

U jednom od najzanimljivijih susreta prvog kola Bundeslige Borussia iz Mönchengladbacha svladala je Bayer Leverkusen. Dvoboj njemačkih predstavnika u Ligi prvaka ove sezone donio je dosta uzbuđenja, a uspješniji su bili domaćini.

Sredinom prvog poluvremena domaćin je kreirao dvije izgledne prilike, prve prave na susretu. Prvo je Bernd Leno obranio pokušaj Raffaela, a zatim i Wendta te je ostalo 0:0.

Nakon pola sata igre nova opasnost u gostujućem kaznenom prostoru. Ovaj put Andre Hahn bio je u odličnoj poziciji, dobro je gađao, ali Leno opet brani.

Odmah nakon toga prva opasnija situacija za Sommera, Karim Bellarabi pucao je s ruba kaznenog prostora, ali vratar domaćina brani.

U 42. minuti centimetri su dijelili goste od vodstva. Nakon ubačaja u 16 metara najviši je bio Jonathan Tah, ali lopta pogađa gredu.

Ipak tri minute kasnije domaćin ipak postiže pogodak. Leno je obranio prvi pokušaj Hahna, ali drugi nije mogao zaustaviti i domaćin dolazi do prednosti.

Odmah na početku drugog dijela Bayer ima veliku priliku za poravnanje, ali Kevina Kampla zaustavila je vratnica, uzvratio je na drugoj strani Raffael uz odličnu obranu Lena.

U 79. minuti gosti ipak dolaze do poravnanja. Na pravom mjestu nakon dodavanja Bellarabija bio je Joel Pohjanpalo koji šalje loptu u mrežu.

Domaćin ipak odnosi sva tri boda i to zahvaljujući golu Larsa Stindla u 85. minuti kada na dodavanje tek ušlog Thorgena Hazarda postavlja konačnih 2:1.

Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za goste.