Dinamo II pao na Šubićevcu, Rudeš slavio u Sigetu

Sportnet • petak, 02.09.2016.

Danas su odigrane tri utakmice 2. HNL. Šibenik je na Šubićevcu slavio protiv Dinama II, Gorica je slavila protiv Imotskog, a Rudeš je slavio na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca.

AUTOR: Filip Martinović

Šibenik je na Šubićevcu pred oko 1.000 gledatelja s minimalnih 1:0 slavio protiv Dinama II. Utakmica je započela malom svečanošću, Šibenčanin Dario Šarić na poklon od kapetana Hrvoja Slavice dobio je dres.

Junak utakmice ipak je bio Albanac Albi Dost koji je pogotkom u 47. minuti donio tri boda svojoj momčadi.

Šibenik: H. Slavica, Bartulović, Vukorepa, Rodin, Musa, Alviž (Roca), Živković, Brito (Fuštin), Dosti, M. Slavica, Stankevičius (Kim).

Dinamo II: Miškić, Hudeček, Morris, Soldo, Sosa, Moro, Knežević, Ivančić (Lovren), Olmo, Šitum (Fintić), Mihaljević (Božić).

Gorica je slavila protiv Imotskog pred oko 300 gledatelja. Domaćin je bio bolji i konkretniji, ali nije uspio realizirati svoje prilike, sve do 86. minute kada je Luka Sedlaček lijepo pogodio za tri boda.

Gorica: Kamenjašević, Babok, Matošević, Jančetić, Španja (Težak), Žutić, Humeljak (Sedlaček), Jurjević, Postonjski (Maloku), Tatar, J. Serdarušić.

Imotski: Gudelj, Landeka, Tomičić (Žužul), K. Puljić, Begić, Šuto, Bošnjak, T. Puljić, A. Serdarušić, Paponja, Mandarić (Šimić).

Rudeš je na stadionu u Sigetu pred oko 500 gledatelja na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca slavio rezultatom 1:3. Dobro su počeli gosti, poveli su već u 13. minuti a zabio je Milinković. Nisu dugo domaćini čekali na izjednačenje, već je u 25. minuti Ivan Božić poravnao na 1:1. Rudeš je do kraja prvog dijela ipak uspio stići do nove prednosti, strijelac je u 44. minuti bio Matko Babić. Konačnih 1:3 u 73. minuti postavio je Tomislav Havojić.

Hrvatski dragovoljac: Lovrić, Bukvić, Knezović, Čagalj, Brnić, Štrok (Slišković), Jurać, Sunagić, Zlatar (Petanjek), Krajček, Božić.

Rudeš: Letica, Barišić, Borevković, Bodrušić, Boršić, Grbić (Jagić), Vuco, Ivančić (Havojić), M. Babić, Jacques (Slunjski), Milinković.