Zagreb pobjedom protiv Sesveta zasjeo na vrh drugoligaške ljestvice

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.09.2016.

Pet kola trebalo je da se dojučerašnji prvoligaš Zagreb odvoji na vrhu drugoligaške ljestvice. Doduše prednost nije velika, ali Medićeva momčad trećom ovosezonskom pobjedom jedina je došla do 11 bodova...

Nogometaši Zagreba novi su lider na drugoligaškoj ljestvici nakon što su u Kranjčevićevoj svladali vodeću momčad do ovog kola - Sesvete. Pjesnici su odnijeli pobjedu 3:1 i potvrdili status najefikasnije momčadi lige (13 pogodaka u pet kola).

U zanimljivom dvoboju u Kranjčevićevoj Zagreb je rano stigao do dva gola prednosti, gosti su uspjeli smanjiti i bili su blizu poravnanja, ali nakon što nisu iskoristili prilike, domaćin je dovršio posao.

U prvih 15 minuta Zagreb je postigao dva pogotka preko Kovačića i Jurilja te se činilo da će lako doći do pobjede, ali nije bilo tako. Nakon pola sata igre Vedran Mesec smanjio je na 2:1, Sesvete su početkom drugog dijela stvorile nekoliko dobrih prilika, ali nakon što nisu iskorištene, Edin Šehić stavio je točku na i.

Druga momčad Dinama ugostila je Bišćanov Rudeš i upisala je pobjedu 3:2. U burnom dvoboju nije nedostajalo preokreta, a domaćin je na kraju uzeo puni plijen.

Poveo je Dinamo već u osmoj minuti golom Nikole More da bi Rudeš preko Matka Babića i Tomislava Havojića uspio doći do preokreta već do 26. minute.

Tražio je domaćin poravnanje sve do 72. minute kada Filip Mihaljević šalje loptu iza leđa Karla Letice da bi novi preokret stigao nakon autogola Tonija Borevkovića.

Nedugo zatim Rudeš ostaje i s igračem manje nakon što je Vilibald Vuco zaradio drugi žuti karton i Dinamo II dolazi do pobjede.