Mihaela Bradovski • subota, 01.10.2016.

Odigrano je pet susreta šestog kola Bundeslige, a lider Bayern po prvi put ove sezone nije došao do pobjede. Bod s Allianz Arene odnosi Köln...

Bayern - Köln 1:1

Bayern je u Münchenu ugostio momčad Kölna i tražio nastavak pobjedničke serije u njemačkom prvenstvu. Međutim zaustavljen je, gosti su uspjeli uzeti bod, a u posljednjim trenucima propustili su i sjajnu priliku za pobjedu.

Očekivano Bavarci su napadali tijekom cijelog susreta, bili su puno opasniji protivnik, ali igrači Carla Ancelottija natjecali su se u promašajima. U 40. minuti domaćin je ipak stigao do vodstva i to nakon odličnog ubačaja Bernata, glavom iz teške pozicije zabija Joshua Kimmich.

U 200. bundesligaškom nastupu Robert Lewandowski nije uspio doći do pogotka, dosta toga je promašio i neće po dobrom pamtiti ovaj susret. U 63. minuti Köln je došao do poravnanja pogotkom Modestea što je bio znak za domaćina da pojača napade. No do pogotka Bayern nije došao, u 87. minuti Bernat je pogodio vratnicu, a u 92. Simon Zoller sam je išao prema Neueru, ali nije pogodio okvir gola i propustio je veliku priliku donijeti pobjedu Kölnu.

Hertha - HSV 2:0

Nakon dva kola bez pobjede, Hertha je upisala sva tri boda. Ugostila je Halilovićev HSV koji pod vodstvom novog trenera nije pružio ništa bolju igru.

Nije se promijenio niti status Alena Halilovića koji je i dalje pričuva koja ulazi sredinom drugog dijela. U ovom susretu u 60. minuti zamijenio je Bobbyja Wooda.

Već u 15. minuti domaćin je mogao povesti, pucao je Mitchell Weiser, ali greda je zaustavila njegov pokušaj. 15 minuta kasnije Hertha ipak dolazi do vodstva i to pogotkom Vedada Ibiševića.

Reprezentativac BiH postavio je i konačnih 2:0 kada je u 70. minuti iz kaznenog udarca zabio pogodak nakon što je Albin Ekdal u svojem kaznenom prostoru napravio prekršaj.

Ingolstadt - Hoffenheim 1:2

Kramarićev Hoffenheim nastavlja s dobrim igrama, a novu pobjedu upisao je u gostima kod Ingolstadta kojeg je svladao s 2:1. Već u prvom poluvremenu gosti su postigli oba pogotka i nakon toga mirno priveli susret kraju.

Kramarić je odigrao cijelu utakmicu, a upisao se među asistente u 11. minuti kada je prizemnom loptom u petercu pronašao Wagnera koji zabija za vodstvo.

Deset minuta prije kraja prvog dijela gosti su povećali prednost pogotkom Demirbaya i do kraja susreta odolijevali su napadima domaćina. Duboko u sudačkoj nadoknadi Ingolstadt je samo došao do smanjenja na konačnih 2:1 golom Hinterseera iz kaznenog udarca.

Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:0

Niko Kovač s Eintrachtom upisao je poraz na gostovanju u Freiburgu gdje je istoimeni domaćin bio bolji s tijesnih 1:0. Pogodak sa samog početka utakmice na kraju je bio dovoljan.

Već u četvrtoj minuti Vincenzo Grifo nakon sjajnog dodavanja Onura Buluta doveo je Freiburg u vodstvo i do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Imali su gosti dosta prilika za pogotke, Huszti je pogodio gredu, a Meier propustio veliku priliku. Ante Rebić nije bio u konkurenciji za nastup.

Darmstadt - Werder 2:2

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Darmstadt i Werder odigrali su 2:2. Antonio Mirko Čolak odigrao je odličnih 90 minuta kod domaćina i postigao dva pogotka, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Prvo je zabio u 19. minuti iz kaznenog udarca da bi Werder u drugom dijelu došao do preokreta preko Sanea i Gnabryja. U 73. minuti Čolak ipak krasnim pogotkom iz teške pozicije donosi bod domaćinu.