Rudešova prilika za odvajanje, remiji momčadi iz vrha

Mihaela Bradovski • subota, 01.10.2016.

Četiri susreta devetog kola Druge HNL odigrana su u subotu, a momčadi iz vrha ljestvice koje su imale priliku prestići vodeći Rudeš, upisale su remije...

Rudeš ima priliku odvojiti se na vrhu ljestvice i pobjeći najbližim pratiteljima na tri boda. Ukoliko svladaju Imotski, to će i uspjeti nakon što su glavni konkurenti ostali bez pobjede ove subote.

Sesvećani su na gostovanju kod druge momčadi Dinama izvukli bod i remizirali 2:2. Ponovno je čovjek odluke bio Vedran Mesec koji je postigao oba pogotka za goste i tako potvrdio sjajnu formu.

Dinamo je dva puta vodio, ali gosti su se u završnici oba poluvremena vraćali. Prvo je Mihaljevićev gol Mesec poništio u 44. minuti, a zatim je Moro u 76. doveo Dinamo drugi put u vodstvo. Međutim deset minuta kasnije Štrkalj je srušen u 16 metara, Morris ujedno zarađuje isključenje, a Mesec iz kaznenog udarca postavlja konačnih 2:2.

Nakon sramotnog poraza 7:1 u gostima kod Rudeša u prošlom kolu, Lučko je ugostilo Dugopolje i ostalo je neporaženo. Janjiš je doveo domaćina u vodstvo u 17. minuti da bi u završnici prvog poluvremena Sačer izjednačio što je bio i konačan ishod ovog susreta.

U Šibeniku je gostovala Gorica, pogodaka nije bilo, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Iako su mreže mirovale, susret je bio zanimljiv s prilikama na obje strane, međutim vratari Slavica i Kahlina dobro su odrađivali posao.

Domaćin je bio bliže pobjedi, a centimetri su ga dijelili od pogotka početkom drugog poluvremena kada je Miro Slavica poslao loptu u gredu.

Tri kola u nizu Novigrad ne zna za poraz. Nova pobjeda upisana je u gostima u Solinu gdje su Istrani slavili s 2:0. Susret je odlučen u zadnjih deset minuta kada su gosti postigli oba pogotka i to preko Žapera i Matije Čakaruna.