Tomislav Zubčić dobar u debiju u dresu Saratova

Branimir Korać • subota, 08.10.2016.

Avtodor je upisao prvu ovosezonsku pobjedu u VTB ligi, na svom parketu ugostio je Nižnji Novgorod i svladao ga s 95:92, a prve minute u dresu domaćina odradio je Tomislav Zubčić...

Još jedan Hrvat koji će ove sezone nastupati u regionalnoj VTB ligi je Tomislav Zubčić. Bivši igrač Cibone i Cedevite pridružio se Avtodoru iz Saratovu u čijem dresu je odigrao prvu utakmicu.

Avtodor je već ranije odradio svoju prvu utakmicu i upisao poraz kod Astane da bi u ovom susretu s Novgorodom ipak došao do pobjede rezultatom 95:92.

U završnici susreta gosti su tricom DeAndrea Kanea smanjili na konačnih minus tri, ali nisu imali vremena da uopće imaju još jedan napad.

Zubčić je u debiju odigrao 26 minuta i ubacio je 16 poena (3/6 za dva, 3/5 za tri) i tome je dodao dva skoka. Nicolas Minnerath ubacio je 24 poena uz devet skokova, a Michael Carrera 15 poena uz 11 skokova. Kod Novgoroda Kenny Boynton ubacio je 26 poena.