Prvi poraz Cibosa: Šakić i Žižić nisu mogli sami

Branimir Korać • petak, 07.10.2016.

Cibona je nakon dvije pobjede u prva dva kola, upisala prvi poraz. Na gostovanju u Beogradu kod Partizana poražena je 87:81 unatoč vrlo učinkovitima Željku Šakiću i Anti Žižiću. Na žalost, prava pomoć suigrača je izostala...

U dvoboju dvije do ovog kola neporažene momčadi, Partizan je stigao do pobjede te tako zadržao stopostotan učinak na početku sezone dok je Cibona po prvi put pokleknula. U vrućoj atmosferi u Beogradu, Cibosi su se dobro držali tijekom susreta, ali Željko Šakić i Ante Žižić nisu imali pravu podršku da bi gosti mogli okrenuti rezultat i doći do vodstva.

Partizan je odličnim vanjskim šutom stvorio razliku, pa čak i kasnije kada mu je trica stala, znao je zadržati prednost dok je Cibona imala dosta krivih odluka, Amerikanac Johnson još jednom je podbacio i nedostajalo je malo više podrške s vanjskih pozicija.

Žižić je sjajno otvorio utakmicu i stvarao je ogromne probleme domaćinu u početku, ali kako je prva četvrtina odmicala, tako je i Partizan rastao te je serijom trica preuzeo vodstvo i prvu dionicu zaključio s 25:21.

I početkom druge dionice nastavilo se u istom ritmu te je Partizan tricom Marinkovića u 13. minuti prvi put došao do dvoznamenkaste prednosti i poveo s 34:23.

Cibona ipak nije dozvolila potpuni bijeg i neko lomljenje utakmice u tako ranoj fazi, uspjela se u završnici četvrtine približiti na 40:38 i tako se praktički vratiti u utakmicu.

Na odmoru je bilo plus šest za Beograđane koji su kao i u drugoj dionici vrlo brzo stvorili novu razliku i Cibona je ponovno morala trošiti puno energije na povratak. Polovicom zadnje dionice bila je na minus četiri, imala dva napada u kojem je mogla dodatno smanjiti zaostatak, nije ih iskoristila i Partizan je zadržao razmak te do kraja susreta mirno došao do pobjede.

Šakić je ubacio 28 poena uz osam skokova, a Žižić 24 poena uz sedam skokova. Kod Partizana Hatcher je upisao 25 poena i šest asistencija dok je Vrabac dodao 12 poena.