Crvena zvezda prošetala Zadrom, Mazalin svijetla točka domaćina

Branimir Korać • četvrtak, 06.10.2016.

Košarkaši Zadra upisali su poraz od Crvene zvezde u trećem kolu ABA lige. Iako su igrali na svom parketu, bilo je jasno da će teško do pobjede u ovom susretu i Zvezda je na kraju visoko slavila 103:66...

Bez Bašića i još uvijek Marića i Kovačeviča koji čekaju na pravo nastupa, Zadar sa svojom mladom momčadi i bez kvalitetne širine, nije imao šanse za bilo kakvo iznenađenje.

Crvena zvezda trebala je 12-13 minuta da uhvati radnu temperaturu nakon čega je dvoboj bio jednosmjeran. Prednost gostiju konstantno je rasla i na kraju je završilo s ružnih 103:66 za Beograđane.

Nakon nervoznog ulaska u utakmicu i zaostatka 19:8 u ranoj fazi, Zadar je preko Mazalina, Vladovića i Marinkovića uhvatio priključak te u 13. minuti stigao do vodstva 26:25.

Međutim nakon toga Zvezda se odvojila, vratila je prednost na svoju stranu i u završnici prvog dijela napravila je seriju 12:0 koja ju je odvela na nedostižnu prednost.

Na odmoru je bilo plus 14 za goste koji se nisu time zadovoljili i stali u nastavku, čak štoviše, igrali su i dalje u jakom ritmu i visokom angažmanu te su dodatno povećali ionako visoko vodstvo.

Simonović je za samo 11 minuta ubacio 15 poena, Dangubić je dodao 13, a Kuzmić 12 uz deset skokova. Kod Zadra Lovro Mazalin ubacio je 18 poena uz šest skokova dok je Marinković dodao 17 poena.