Led probijen: Cedevita stigla do prve ovosezonske pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 06.10.2016.

Nakon dva startna poraza u derbijima s Budućnosti i Crvenom zvezdom, Cedevita je napokon došla do prve pobjede i to na svom parketu gdje je bila bolja od skopskog MZT-a s 82:61...

Loše otvaranje sezone i loša igra protiv Budućnosti i Crvene zvezde, doveli su Cedevitu do toga da je pobjeda protiv MZT-a bila imperativ. Nije bilo prava na krivi korak i Makedonci su u Domu sportova jednostavno morali pasti.

To se i dogodilo, osjetila se razlika u kvaliteti koja je bila na strani Zagrepčana i neizvjesnosti nije bilo. MZT je imao izuzetno težak raspored na startu sezone, igrao je protiv Crvene zvezde, Partizana i sada Cedevite, upisao je tri uvjerljiva poraza, ali i prikazao skromnu igru. Posebno se to odnosi na drugo kolo i dvoboj protiv Partizana u kojem su igrači iz Skoplja izgledali poput skupine haklera, a ne kao ozbiljna momčad.

Susret u Zagrebu bio je otvoren u početnoj fazi, a u završnici prve četvrtine serijom poena Scottieja Hopsona domaćin se po prvi put uspio odvojiti i otići do prednosti 25:18.

U drugoj dionici i jedni i drugi su se mučili u napadu, teško dolazili do poena i gosti su uspjeli zaustaviti taj nalet Cedevite te do odmora držati rezultatsku ravnotežu tako da su na poluvrijeme otišli s podnošljivih 38:32.

U drugo poluvrijeme Cedevita je ušla bolje i do polovice treće dionice uspjela se odvojiti na plus 16 te je izgledalo da je potpuno slomila otpor MZT-a. Međutim gosti su se u završnici četvrtine ipak uspjeli još jednom približiti te doći na minus sedam.

Sredinom posljednje dionice prednost Cedevite još uvijek nije bila velika, imali su domaćini samo šest poena viška, ali onda su gosti pali, kratka rotacija ostavila je traga i Mršićeva momčad do kraja utakmice radi seriju čak 21:6 i odlazi do pobjede.

Miro Bilan predvodio je Cedevitu s 21 poenom i osam skokova, Hopson je dodao 17 poena i šest skokova, Luka Babić 15 poena i sedam asistencija, a Karlo Žganec 12 poena, devet skokova i pet asistencija.

Kod MZT-a Charlon Kloof ubacio je 16 poena uz sedam skokova, šest asistencija i osam izgubljenih lopti, a Marko Simonovski 15 poena uz pet skokova.