Rudeš ostao na vrhu nakon remija u derbiju

Branimir Korać • subota, 08.10.2016.

Kompletirano je deseto kolo Druge HNL, a u njemu se najviše očekivalo od dvoboja između Sesveta i Rudeša, no on je završen bez pogodaka...

U derbiju 10. kola Favbet Druge HNL pobjednika nije bilo. Sesvete su ugostile Rudeš, susret je završen bez pogodaka čime su gosti zadržali vodeću poziciju i tri boda prednosti nad Sesvećanima.

U dvoboju bivših prvoligaša Zagreb je u Kranjčevićevoj svladao Šibenik s 1:0. Domaćin bez Kovačića i Šehića, ali unatoč tome stigao je do sva tri boda protiv gostiju koji su još jednom razočarali. Pobjedu domaćinu osigurao je Tešija pogotkom već u 14. minuti susreta.

U odličnoj formi je Novigrad koji je nastavio seriju vrlo dobrih nastupa i upisao treću pobjedu u zadnja četiri susreta, a za poraz ne zna još od onog dvoboja sredinom prošlog mjeseca protiv lidera Rudeša.

Protiv Dugopolja domaćin je stigao do sva tri boda golom Kristijana Glavaša iz kaznenog udarca u 36. minuti, a penal je izborio Caput. U završnici susreta obje momčadi ostakle su s igračem manje nakon što je prvo kod gostiju u 82. minuti isključen Kopf, as zatim kod domaćina šest minuta kasnije Luka Čakarun.

Treću uzastopnu pobjedu upisao je Hrvatski dragovoljac što ga je lansiralo na devetu poziciju, a ne tako davno bio je na samom dnu. Ovaj put slavio je u Solinu gdje je svladao istoimenog domaćina s 1:0 golom Filipa Škvorca u sudačkoj nadoknadi.

Zanimljivo je bilo u susretu između Imotskog i Lučkog, slavili su domaćini s 3:2, a u završnici su gosti zakomplicirali dvoboj. Tomičić, Žužul i Begić donijeli su domaćinu prednost 3:0 već u prvom poluvremenu, ali u zadnjih deset minuta Knežević i Petrović smanjili su na 3:2 te unijeli zanimljivost u završnicu.