Barcelona pregazila Švicarce, RN Löwen spašavao pobjedu protiv Kristianstada

Mihaela Bradovski • srijeda, 12.10.2016.

Prva dva susreta četvrtog kola Lige prvaka otišla su na stranu domaćina. Barcelona je nadigrala Kadetten dok je Rhein-Neckar Löwen puno teže stigao do pobjede protiv Kristianstada...

Barcelona - Kadetten Schaffhausen 38:25

Barcelona je rutinski odradila posao protiv Kadettena i svladala ga i peti put u isto toliko međusobnih dvoboja. Razlika u kvaliteti bila je vidljiva od početka i domaćin je nastavio savršeni niz u Ligi prvaka. S druge strane Schaffhausen je i dalje u potrazi za prvim bodovima, a njih će hvatati protiv momčadi ipak niže kvalitete od španjolskog prvaka.

U početku su Švicarci još i držali korak, bili su u igri do 6:5, ali nakon toga Barcelona radi seriju 5:0 pa do kraja prvog dijela dolazi i do dvoznamenkaste prednosti i već tada bilo je jasno da će bodovi ostati u Kataloniji.

U drugom dijelu domaćin je rutinski odrađivao posao i utakmicu završio s čak 38 postignutih pogodaka i 12 različitih strijelaca. "Jako sam zadovoljan, odigrali smo izvrsnu utakmicu. Prvo poluvrijeme bilo je možda i naše najbolje poluvrijeme ove sezone", rekao je nakon susreta Xavi Pascual.

Najefikasniji kod Barcelone bili su Kiril Lazarov sa sedam golova te Kamil Szyprak s pet. Kod gostiju Luka Maros postigao je sedam golova dok je Nik Tominec dodao jedan.

Rhein-Neckar Löwen - Kristianstad 30:29

Kristianstad je u prošlom kolu visoko slavio protiv Zagreba i na krilima te pobjede doputovao je u Njemačku gdje se nadao iznenađenju protiv Löwena. Njega ipak nije bilo, domaćin je odnio pobjedu 30:29 iako su gosti odigrali odlično u završnici i opasno zaprijetili.

Löwen je ove sezone pokazao da može imati ogromne oscilacije tijekom susreta, sjećamo se dvoboja protiv Celja gdje je i zbog nepotrebnih eksperimenata Nikolaija Jacobsena zakomplicirao posao i na kraju spašavao pobjedu.

Protiv Šveđana trener nije "tvrdoglavio" već je domaćin pao u završnici i Šveđani su uspjeli posve smanjiti zaostatak. Imali su domaćini prednost 28:22, činilo se da su riješili pitanje pobjednika da bi u posljednjoj minuti Kristianstad uspio smanjiti na 30:29. Ipak bilo je premalo vremena za potpuni povratak i Nijemci su zadržali prednost te uzeli puni plijen.

Predvodili su ih Andre Schmid s osam golova i Harald Reinkind s pet, a kod gostiju pet pogodaka postigao je Jerry Tollbring.