Veszpremu dvoboj velikana, Ivić ponovno sjajan na golu Kielcea

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.10.2016.

Uz poraz Zagreba od Meškova, odigrana su još dva susreta u skupinama A i B Lige prvaka. Dvoboj dana igran je u Mađarskoj gdje je Veszprem bio bolji od Kiela...

Kielce - Celje 31:23

Rukometaši Kielcea ostaju i nakon četvrtog kola na stopostotnom učinku. U ovom kolu ugostili su Celje i slavili s 31:23 u susretu u kojem su u drugom poluvremenu odradili glavninu posla.

U prvom poluvremenu obrana Poljaka nije bila na visokoj razini, Slovenci su lakoćom dolazili do realizacije, ali zato u drugom dijelu i obrana i Filip Ivić bili su raspoloženi i Kielce je visoko slavilo. Presudio je odličan ulazak u drugi dio gdje je domaćin vrlo brzo stvorio prednost, pobjegao na 24:18 i više nije imao problema.

Ivić je tako imao još jednu odličnu utakmicu, još jednom imao je ključnu ulogu u stvaranju razlike te se pokazuje kao veliko pojačanje za Kielce, ali i za hrvatsku reprezentaciju kojoj je nedostajao u Riju.

Ivić je susret završio s 15 obrana, po pet golova postigli su Karol Bielecki i Darko Đukić, a Manuel Štrlek postigao je četiri. Kod Celja sedam pogodaka postigao je Blaž Janc, a pet Žiga Mlakar.

Veszprem - Kiel 21:19

Veliki dvoboj u Mađarskoj otišao je na stranu Veszprema koji je u neizvjesnom susretu svladao Kiel s 21:19. Utakmica na malo pogodaka uz čvrste obrane na obje strane završila je povoljno za domaćina koji još uvijek ne zna za poraz.

Mađari su puno bolje otvorili utakmicu, poveli su s 3:0, a nakon 20 minuta na semaforu je stajalo 10:5. Tek tu se Kiel počeo buditi, Landin je povezao nekoliko obrana i gosti su smanjili na 10:9.

Međutim i dalje je domaćin imao susret pod kontrolom, a tek u završnici sve se zakompliciralo nakon što je Kiel ostavio domaćina gotovo deset minuta bez pogotka i smanjio na 20:19. Ilić tada vraća Veszprem na dva razlike i zabija za 21:19, pokušali su gosti doći do novog smanjenja, ali kada je Santos promašio s krila pola minute prije kraja, bilo je jasno da će Veszprem slaviti.

"Bilo je teško, loše smo krenuli u utakmicu, a našim mladim igračima ovo je bila prva utakmica u ovakvoj atmosferi. Sezona je tek počela i sa skupljanjem iskustva, bit će i njima lakše", komentirao je Landin.

U pobjedničkom sastavu po pet golova postigli su Gašper Marguč i Gabor Ancsin dok je Renato Sulić dodao dva gola. Kod gostiju sedam pogodaka postigao je usamljeni Marko Vujin, a Domagoj Duvnjak dodao je dva iz sedam pokušaja.