Ivry u gostima iznenadio Nantes i otkinuo mu bod

Mihaela Bradovski • četvrtak, 13.10.2016.

Niz zanimljivih susreta odigrano je u četvrtom kolu francuskog prvenstva koje će zaključiti PSG i Dunkerque. Nakon prvih šest dvoboja na vrhu je Nantes unatoč samo remiju s Ivryjem...

Rukometaši Nantesa privremeno su preuzeli vrh francuskog prvenstva iako su neočekivano odigrali tek 30:30 na svom parketu protiv Ivryja. Gosti su tako nakon pobjede protiv Montpelliera iznenadili još jednu momčad iz vrha francuskog rukometa i pokazali su kako ostanak u ligi ne bi trebao biti pod znakom pitanja.

Cyril Dumoulin na domaćim vratima upisao je 13 obrana, a u realizaciji su se s po šest golova istaknuli O'Brian Nyateu i Theo Derot. Jerko Matulić nije bio među strijelcima. Na drugoj strani Fracois Chapon imao je 11 obrana, po sedam golova postigli su Benjamin Bataille i Micke Brasseleur, a po šest su dodali Morten Vium Troelsen i Vasja Furlan.

Montpellier je očekivao teži posao na gostovanju kod Aixa, ali sjajna večer Vincenta Gerarda omogućila je gostima glatku pobjedu. Gosti su na odmoru imali tri pogotka viška da bi u nastavku susreta potpuno nadigrali Aix i upisali visoku pobjedu 31:22.

Gerard je briljirao s 23 obrane, a po pet pogodaka postigli su Mathieu Grebille, Jure Dolenec i Vid Kavtičnik. Yvan Gerard s pet golova bio je prvi strijelac domaćina.

Posljednjeplasirani Selestat i dalje čeka na prvu pobjedu. U ovom kolu ugostio je Nimes koji je bio bolji s 25:22 iako je domaćin imao prednost na poluvremenu. U nastavku susreta do izražaja je došla kvaliteta, ali i duža klupa gostiju koji su zasluženo slavili.

Predvodili su ih Julien Rebichon i Snorri Stein Gudjonsson s po pet golova, a kod domaćina šest golova zabio je Thomas Gaudin dok je prvi strijelac Selestata ove sezone, Rudy Seri, imao šut 1/8.

Prvi poraz ove sezone upisao je St. Raphael kojeg je svladao Cesson s 25:22, a momčadi iz Rennesa to je ujedno i prva ovosezonska pobjeda. Iskusni Jeremy Suty predvodio je pobjednika sa šest golova, a Sylvain Hochet dodao je pet golova. Kod favoriziranih gostiju po četiri gola zabili su Miroslav Jurka i Raphael Caucheteux.

Mate Šunjić još jednu utakmicu odgledao je s klupe, a krivac za to je Mickael Robin koji je u sjajnoj formi. U pobjedi protiv Creteila upisao je 15 obrana i ove sezone je na fantastičnom prosjeku od 17.5 obrana po susretu. Osim njega u ovom susretu istaknuli su se Hugo Descat s osam golova te s po pet Alexandru Csepreghi i Youenn Cardinal. U gostujućem sastavu po sedam golova postigli su Melvyn Richardson i Fahrudin Melić, a Damir Bičanić dodao je tri.

Veliki bod s gostovanja u Toulouseu odnosi novak Saran koji je s Fenixom remizirao 30:30. Nezaustavljiv bio je Mathieu Drouhin koji je predvodio goste s 13 golova (7/7 sa sedam metara) te stopostotni Igor Anić sa sedam golova. Tomi Vozab dodao je dva. Domaćinu nije pomoglo po osam golova Vaska Ševaljevića i Nemanje Ilića.