Nacional uvjerljivo svladao Athinu 90 i plasirao se u Elitnu rundu UEFA Futsal Cupa

Niko Rukavina • subota, 15.10.2016.

Nacional je slavio protiv Athine 90 s uvjerljivih 6:0 te se plasirao u Elitnu rundu UEFA Futsal Cupa, s obzirom na to da je domaćin Ekonomac u posljednjoj utakmici skupine s 1:0 svladao bjelorusku Lidu.

Da je Lida Lidselmash u posljednjoj utakmici skupine pobijedila Ekonomac, Nacional bi ispao unatoč uvjerljivoj pobjedi protiv Athine 90. Međutim, Kragujevac je svladao prvaka Bjelorusije s minimalnih 1:0 te je omogućio hrvatskom prvaku nastup u elitnoj rundi UEFA Futsal Cupa.

Nacional je furiozno krenuo u utakmicu. Od prve minute u potpunosti je pritisnuo Grke, a u 3. je poveo preko svojeg najboljeg igrača Tihomira Novaka. Nakon pogotka hrvatskog reprezentativca, Novinari su nastavili s pritiskom te su udvostručili prednost u 9. preko Kristijana Čujeca.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 13. minuti. Prvo je Kristijan Postružin zabio na asistenciju Novaka, a u istoj minuti na 4:0 postavlja Luka Perić na asistenciju Franca Jelovčića.

U 15. minuti brazilski Azerbejdžanac Amadeu zabio je svoj prvijenac u Nacionalovom dresu na asistenciju Perića. U prvom dijelu Nacional je uputio 23 udaraca na suparnički gol, a Athina samo 2.

U nastavku utakmice Nacional je smanjio tempo. Konačni rezultat 6:0 postavio je Postružin svojim drugim golom u 32. U nastavku utakmice Nacional je imao 15 udaraca, a Athina 3.