Juventus
Juventus 2:1(1:1) Udinese
Udinese

Dario Dodić • subota, 15.10.2016.

Nogometaši Juventusa puno su teže od očekivanoga na domaćem travnjaku upisali sva tri boda protiv Udinesea. Poveli su gosti, a pobjedu Juventusu donio je Paulo Dybala...

U goste Juventusu stigao je slabašni Udinese koji je prije reprezentativne stanke promijenio trenera, Luigi Delneri doveden je da spasi sezonu, možda bi mu bilo draže da nije debitirao u gostima kod prvoplasiranog Juventusa. No, s druge strane gostovanje u Torinu ne stvara pritisak pobjede i to je večeras imalo pozitivan učinak na goste iz Udina.

Hrabro su od prve minute krenuli, vrlo otvoreno i bez straha te su u prvih 20-ak minuta ostavili bolji dojam na terenu. Ipak, prvu pravu priliku imao je Juventus i to Mario Mandžukić koji se odličnim igrama u dresu reprezentacije izborio za mjesto u napadu uz Paula Dybalu - upravo nakon Dybalinog dodavanja lopta se odbila do Mandžukića koji ne reagira najbolje i iz izgledne šanse puca visoko preko gola.

Nakon promašaja Mandžukića dolazi i kazna. Nakon pola sata igre Jakub Jankto dolazi do lopte, odapinje s 18 metara i hvata Buffona na spavanju. Talijanski reprezentativac slabo je reagirao i Udinese vodi 1:0. Imao je priliku Lichtsteiner nakon kombinacije Cuadrada i Mandžukića, ali neometan puca pokraj gola. Ipak, na odmor Juventus odlazi s 1:1. Slobodnjak s 20-ak metara u 43. minuti izveo je sjajni Dybala i prekrasno pogodio gornji desni kut Udineseovog gola.

Pet minuta nakon početka drugog poluvremena Juventus dobiva odličnu priliku za prelazak u vodstvo. De Paul nesmotreno i nepotrebno ruši Alexa Sandra na rubu šesnaesterca, a Dybala pretvara najstrožu kaznu u svoj drugi pogodak.

Vodstvo Juventusa oglasilo je zvono za uzbunu na gostujućoj klupi pa je Stipe Perica već u 55. minuti ušao u igru umjesto De Paula. Dobar je bio Perica, trudio se, ali je ostao bez konkretnijeg učinka. U 66. minuti Mandžukića je zamijenio Higuain, domaćini su do kraja kontrolirali susret i minimalnom pobjedom došli do nova tri boda.

Marko Pjaca nije kandidirao za nastup u dresu Juventusa zbog ozljede dok je Andrija Balić poraz Udinesea odgledao s klupe.