Napoli
Napoli 1:3 Roma
Roma

Dario Dodić • subota, 15.10.2016.

Nogometaši Rome na teškom su gostovanju u Napulju s 3:1 svladali Napoli i tako preuzeli drugo mjesto na ljestvici Serie A...

Dopadljivu utakmicu s čak četiri gola odigrali su Napoli i Roma u dvoboju druge i treće momčadi Serie A. Nešto više napadačke inicijative imao je Napoli, ali bez konkretnijeg učinka, dok je Roma lijepo kombinirala i davala do znanja domaćinu da mu se ne isplati previše otvarati jer će uslijediti kazna.

Kazna je i uslijedila krajem prvog dijela, ali ne iz kontre. Neodlučni Koulibaly poigravao se u vlastitom šesnaestercu umjesto da se odlučio za bekovsko čišćenje, loptu mu je oduzeo Salah, gurnuo do Edina Džeke, koji s desetak metara šalje loptu u Napolijevu mrežu za 1:0 Rome.

Napoli je nastavio s napadima i u drugom dijelu, a Roma je svoje prilike pametno čekala - i dočekala. Već nakon desetak minuta u drugom poluvremenu Roma je udvostručila vodstvo. Slobodan udarac s desne strane izveo je Florenzi, lopta je preletila čitav peterac i došla do druge vratnice gdje se s pet metara Džeko naklonio i glavom zabio svoj drugi gol

U 58. minuti Koulibaly ispravlja pogrešku iz prvog poluvremena i vraća Napoli u griu.. Udarac iz kuta izveo je Ghoulam, nebeski se vinuo Koulibaly i s pet metara glavom pogađa sami gornji lijevi kut Rominog gola.

Unatoč pritisku Napolija Roma dolazi do sljedećeg gola i rješenja susreta - pet minuta prije kraja s polovice igrališta odlično je Salaha proigrao De Rossi, Salah koristi priliku i prizemnim udarcem zabija od lijeve vratnice za konačnih 3:1 i drugo mjesto na tablici.

Marko Rog i Ivan Strinić susret su odgledali s klupe.