Palermo
Palermo 1:4(1:3) Torino
Torino

Dario Dodić • ponedjeljak, 17.10.2016.

Nogometašima Palerma doslovno je i figurativno pao mrak na oči u posljednjem dvoboju osmog kola Serie A u kojem su na domaćem terenu s uvjerljivih 4:1 poraženi od strane Torina...

Palermo je u krizi izvan terena, ali i na terenu, predsjednik kluba Maurizio Zamparini očajnički traži investitora za spas kluba, nakon večerašnje predstave proces bi mu mogao biti dodatno otežan jer Palermo nije izgledao dobro. S obzirom da su pred kraj susreta čak i reflektori otkazali poslušnost, postavlja se pitanje je li prekasno za klub.

Nije tako izgledalo na samom početku susreta, već u petoj minuti Chochev diže stadion Renzo Barbera na noge nakon što je glavom pospremio ubačaj Aleesamija. Nažalost po domaćine, veselje je trajalo tek 20 minuta, a zatim je uslijedio raspad sustava. S dva je prelijepa gola Ljajić u 25. i 40. minuti matirao Josipa Posavca i doveo goste iz Torina u vodstvo, a do odmora se u strijelce za goste upisao i Benassi.

Konačnih 4:1 već je u 50. minuti postavio Baselli, nakon čega je Torino svjesno prepustio inicijativu Palermu koji do novog pogotka nije uspio stići. Igra Palerma očito se nije svidjela niti Onom Gore pa je pet minuta prije kraja ugasio reflektore. Bio je to jedan od malobrojnih razloga za zadovoljstvo na tribinama, domaći su navijači priliku iskoristili za šalu i upalili tisuće upaljača i mobitela kako bi osvijetlili put svome klubu.

Nakon kraćeg prekida kapetani su u dogovoru sa sucem odlučili da je vidljivost bila dovoljna da se u rezultatski riješenom dvoboju odigraju posljednji trenuci. Ukoliko se nešto ubrzo ne promijeni mogli bi to biti i posljednji trenuci Palerma u Serie A.

Iako je primio četiri gola, teško je kriviti Posavca za ijedan, sve što je mogao obranio je, ali nije imao lak posao uz nezainteresiranu obranu.