Dario Dodić • nedjelja, 16.10.2016.

Nogometaši Intera posve su zasluženo poraženi na domaćem travnjaku od strane Cagliarija. U zanimljivoj utakmici vidjeli smo promašen jedanaesterac Intera i sjajan preokret Cagliarija. Lazio je na domaćem terenu jedva izvukao bod protiv Bologne, Sassuolo je iznenađenje izbjegao kasnim preokretom...

Tri sjajne i jedna malo manje zanimljiva utakmica odigrane su u terminu od 15 sati u osmom kolu Serie A. Nogometaši Intera poraženi su na San Siru 1:2, istu je sudbinu u šestoj minuti sudačke nadoknade izbjegao Lazio, zabivši za 1:1, a do tri boda je preokretom došao Sassuolo, 2:1 su slavili. Genoa i Empoli odigrali su bez pogodaka 0:0.

Ronald de Boer smilovao se Marcelu Brozoviću i vratio ga među kandidate za susret s Cagliarijem. Ipak, samo je jedan Hrvat započeo susret, Ivan Perišić sudjelovao je u gotovo svakoj akciji Intera, bio je raspoložen za igru, ali i vidno razočaran sebičnim potezima njegovih suigrača. Inter je bio veliki favorit protiv Cagliarija, ali to se baš i nije vidjelo na terenu. U otvorenoj utakmici prvu je veliku priliku za vodstvo ipak imao domaćin. U 26. minuti dosuđen je jedanaesterac za Inter, ali danas indisponirani Mauro Icardi promašuje čitav gol.

Unatoč otvorenom nastupu obje momčadi poluvrijeme završava s 0:0, a do vodstva u 56. minuti napokon dolazi Inter nakon što dvije minute ranije Cagliari nije iskoristio dvije sjajne prilike, odlično je branio Interov vratar Handanović. Povukao je Joao Mario, gurnuo na Perišića na lijevu stranu, hrvatski reprezentativac vraća mu povratnu na 11 metara od gola i Joao Mario iz drugog pokušaja, nakon što je vratar prvi udarac odbio, posprema loptu za vodstvo Intera.

No, Cagliari ne odustaje i preuzima inicijativu, ali ne uspijeva progurati loptu kraj odličnog Handanovića. Ipak, agresivna igra Cagliarija urodila je plodom u 71. kada se Melchiorri sjajno snalazi u šesnaestercu Intera i lijepo poentira za 1:1. Nedaćama Intera tu nije bio kraj jer u 85. minuti isti igrač iz gotovo mrtvog kuta s desne strane desnom nogom vara Handanovića za 1:2. Do kraja je Inter pokušavao, ali bezuspješno, Cagliari je mogao u nekoliko navrata do trećeg gola, ali i ovako s punim plijenom odlaze iz Milana.

Lazio je sudbinu Intera izbjegao tek u šestoj minuti sudačke nadoknade. Od deset je minute nakon pogotka Helandera vodila Bologna, Lazio je dominirao, ali nije uspio doći do izjednačenja. Igrale su se posljednje sekunde utakmice kad je u gostujućem kaznenom prostoru srušen Wallace. Situacija je djelovala dvojbeno, ali gosti se nisu previše bunili. Precizan je iz jedanaesterca bio Immobile za konačnih 1:1.

Dugo se i Sassuolo mučio s Crotoneom koji je od druge minute pogotkom Falcinellija vodio 0:1. Tek u samoj završnici domaća je momčad uspjela slomiti otpor Crotonea, u 83. minuti izjednačenje je donio Stefano Sensi, a konačnih 2:1 Iemmello tri minute kasnije.

Genoa Ivana Jurića odigrala je 0:0 kod kuće s Empolijem. Iako je veći dio utakmice igrala s igračem manje (isključen je Lazović u 34. minuti), mogla je Genoa doći i do vodstva, no na kraju su se morali zadovoljiti bodom.