Chievo
Chievo 1:3(0:1) Milan
Milan

Dario Dodić • nedjelja, 16.10.2016.

Nogometaši Milana u posljednjem su susretu osmog kola Serie A na gostovanju kod Chieva slavili s 3:1, puno teže od onoga što rezultat daje naslutiti...

Milan je na neugodnom gostovanju kod Chieva upisao važna tri boda i zasjeo na treće mjesto na ljestvici, bodovno izjednačen s drugoplasiranom Romom. Iako rezultat daje naslutiti da su gosti iz Milana bez većih problema došli do pobjede, tomu baš i nije tako.

Prvih pola sata samo je jedna momčad bila na terenu, domaći su pritiskali Milan, ali bez konkretnijeg učinka na kontu golova. Tek nakon pola sata bude se gosti, prvo je silovitim udarcem prijetio Suso, a u 45. minuti gosti su došli do vodstva nakon što je Juraj Kucka opalio s gotovo 25 metara.

Činilo se da je Chievo na koljenima kada je odmah nakon početka drugog dijela Niang novim lijepim potezom povisio na 2:0 za Milan, preuzeli su gosti konce igre, prijetili da će postići i treći pogodak, no tvrdoglavi domaćini nisu se predavali i 15 minuta prije kraja smanjuju na 1:2 nakon što je Valter Birsa s 20-ak metara iz slobodnog udarca pogodio gornji desni kut Donnarumminog gola.

Iako su se otvorili i tražili izjednačenje, domaćini nisu opasnije zaprijetili Milanovom golu, a kad se već činilo da će sudac označiti kraj susreta, u četvrtoj minuti sučevog dodatka Bacca je opalio s ruba šesnaesterca, lopta nije išla niti blizu Sorrentinovog gola, ali na putu je pogodila kapetana Dainellija, drastično promijenila smjer i prevarila golmana Chieva za konačnih 3:1.

Mario Pašalić pobjedu je svoje momčadi odgledao s klupe.