Branimir Korać • nedjelja, 16.10.2016.

Zaključeno je sedmo kolo Bundeslige u kojem su pobjede na kraju kola upisali Leipzig i Mainz. Loš niz tako su nastavili Wolfsburg i Darmstadt koji su ponovno ostali bez bodova...

Leipzig i dalje ne zna za poraz, a novu pobjedu upisao je u gostima kod Wolfsburga. Za razliku od gostiju, Wolfsburg ima vrlo loš uzlazak u sezonu i od prvog kola ne zna za pobjedu.

Ponovno je do izražaja došla loša realizacija domaćina koji je imao prilike za pogotke, ali nije ih iskoristio. Nakon nekoliko takvih, Leipzig je u 17. minuti mogao do vodstva, dosuđen je kazneni udarac, ali loše ga izvodi Emil Forsberg i šalje loptu pokraj gola.

Ono što nije napravio tada, Forsberg je napravio u 70. minuti. Odlično se izborio za udarac i s 18 metara pogodio za pobjedu. U završnici susreta i Josip Brekalo (ušao u 63. minuti) imao je priliku za pogodak, dobro je pucao, ali Gulacsi je obranio njegov pokušaj.

Seriju utakmica bez pobjede nastavio je i Darmstadt koji je gostovao kod Mainza i upisao poraz 2:1.

Moglo je završiti i drugačije da su gosti iskoristili kazneni udarac na kraju prvog poluvremena, ali udarac Antonija Mirka Čolaka obranio je domaći vratar Lossl.

Mainz je imao vodstvo već od pete minute pogotkom Pabla de Blassisa, a kada je početkom drugog dijela Malli povisio na 2:0, gosti su se našli u problemima.

Do kraja susreta uspjeli su tek smanjiti iz kaznenog udarca koji je ovaj put realiziran, Jerome Gondorf bio je precizniji od Čolaka.

No to se dogodilo u sudačkoj nadoknadi i gosti više nisu imali vremena za potpuni povratak te je Mainz stigao do tri boda.