Branimir Korać • četvrtak, 20.10.2016.

Nogometaši Šahtara u trećem kolu stigli su i do treće pobjede u skupini H. U drugom susretu Braga je remizirala kod Konyaspora...

Šahtar - Gent 5:0

Šahtar je nedodirljiv u skupini H gdje je upisao pobjedu i u trećem kolu. Sa stopostotnim učinkom nalazi se na vrhu ljestvice, a najvišu pobjedu upisao je upravo u trećem kolu protiv Genta.

Tablica

1. Šahtar 9
2. Gent 4
3. Braga 2
4. Konyaspor 1

Belgijci se nisu samo branili, ali za razliku od Šahtara realizacija im je bila vrlo loša i domaćin je glatko i visoko slavio.

Već u 12. minuti Šahtar je poveo nakon velike pogreške vratara Rinnea koji je ispucavao loptu i idealno pronašao Kovalenka koji je šalje u praznu mrežu.

Do kraja prvog dijela Ukrajinci dolaze i do drugog pogotka, ovaj put strijelac je bio Facundo Fereyra.

U drugom dijelu domaćin postiže još tri gola preko Bernarda, Taisona i Mališeva.

Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu dok je Eduardo ušao u 81. minuti.

Konyaspor - Braga 1:1

Zanimljiv dvoboj odigran je u Konyi gdje je Konyaspor ugostio Bragu i odigrao 1:1. Gosti su bili bolji i bliže pobjedi iako je Konyaspor vodio od devete minute.

Vrlo rano Deni Milošević doveo je domaćina u vodstvo da bi Braga u 55. minuti izjednačila preko Ahmeda Hassana za konačnih 1:1.