MAXtv Prva liga, 13. kolo, 22.10.2016, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2156
Cibalia

Iz Maksimira:Marjan Kreševac • subota, 22.10.2016.

Nakon još jedne neuspješne epizode u Ligi prvaka, zagrebački Modri vratili su se obvezama u MAXtv Prvoj ligi. Na Maksimiru Dinamo je ugostio Cibaliju iz Vinkovaca i pred "impozantnih" 2.000 ljudi slavio s 3:0 golovima Soudanija, Henriqueza i Šituma.

Matija Mišić
56'
19
Tomislav Čuljak
66'
25
Rodrigues Faria Tiago
74'
Stanko Mršić

Nogometaši s Bosuta prije ovog susreta držali su posljednje mjesto na tablici i svaki pozitivni rezultat izazvao bi euforiju sličnu onoj koju izazivaju kapi kiše u saharskom području. Strateg gostiju Stanko Mršić složio se prije susreta da Modri nisu na razini na koju su nas navikli prethodnih sezona, ali: " Činjenica je da Dinamo ovoga trenutka nije dominantan kao što je bio prethodnih sezona. Ali, trebam li pričati o Dinamovoj kvaliteti, pojedinačnoj i kolektivnoj? Ne moram? E, slažem se s tim".

Mršić je naglasio da je domaćima ova utakmica itekako važna zbog činjenice što zaostaju za vodećom Rijekom velikih šest bodova i zbog toga si ne smiju dopustiti ni trunku opuštanja. Naravno i za Mršićeve igrače ova utakmica je važna, ali pred svoje igrače trener nije postavljao nikakve velike imperative, zatražio je od njih samo maksimalan angažman i minimalan broj neforsiranih pogrešaka. Samo to!

Trener Dinama Ivajlo Petev apostrofirao je nužnost dobre igre i pobjede pred domaćom publikom: "To je susret koji moramo dobro odigrati i osvojiti tri boda. Tako moramo igrati, ne samo sutra već u svakoj utakmici u našem prvenstvu. Nadam se da će igrači koji će sutra zaigrati iskoristiti šansu, da odigraju dobro i da naposljetku budemo zadovoljni nakon 90 odigranih minuta".

Petev momčad iz Vinkovaca ne smatra protivnikom koji je objektivno lakši i koji je idealan za dizanje samopouzdanja kako kompletne momeadi tako i pojedinaca koji su u evidentnoj igračkoj krizi: "Lakših protivnika nema, ali ako ćemo igrati kako mi želimo, nije bitan protivnik. Svaki Dinamov igrač moram dati uvijek maksimum za Dinamo. Razumijem da u prvenstvu nisu uvijek na 100 %, u nekim momentima je drugačije. To je problem i to moramo ispraviti"

Najveće iznenađenje na početku susreta priredio je Petev koji je na vrata Dinama od prve minute postavio Adriana Šempera umjesto Dominika Livakovića. Ta činjenica nam je zaokupila najviše pažnje na početku susreta, jer ono što su prikazivali akteri na terenu nije bilo vrijedno prevelike pažnje.

Kamilicu na otvaranju poremetila su tek dva pokušaja, prvo je u 14. minuti iskosa s nekih 20 metara pokušao Ante Ćorić no Mladen Matković brani njegov pokušaj. Šest minuta kasnije nakon ubačaja Fernandesa glavom je tukao Henriquez, ali ravno u vratara gostiju.

Gledali smo u nastavku pokušaje modrih od kojih su neki bili više tragični nego komični (dva pokušaja škaricama Soudanija), ali kako to često biva trud se na kraju isplati. Modrima se isplatio u 34. minuti kada je s desne strane ubacio Alexandru Matel, Matković je kratko odbio loptu, ali samo na glavu Soudanija koji iz blizine zabija za vodstvo Dinama.

Krajem prvog dijela, točnije u 42. minuti konačno smo dočekali svog Godota, Henriquez se upisao u strijelce. Izborio se za loptu na rubu šesnaesterca i lijepim udarcem skinuo paučinu iz gornjeg lijevog kuta. Kada bi gledali samo rezultat nakon prvih 45 minuta rekli bismo da je to rutinski odrađen posao bez većih problema i stresova, ali to ne bi baš bilo u prevelikom doticaju s realnošću.

Koliko je Henriquez zaradio pohvale za pogodak, toliko je zaslužio ubrzo i kritike za svoj promašaj kada je u 55. minuti izbio sam pred golmana, no udarac nije našao put prema okviru gola. Okvir gola pronašao je Mario Šitum u 75. minuti kada je nakon proigravanja Domagoja Pavičića sam izašao pred Matkovića i pospremio loptu u donji lijevi kut.

Istaknuti vrijedi još i lijepi udarac Bojana Kneževića iz 87. minute izvan ruba kaznenog prostora. Koliko je udarac bio lijep toliko je bila i lijepa parada Matkovića kojom je sačuvao svoju mrežu.

• Dario_SNet24.10.2016. u 19:30
    Da nam je kuna svaki put kad smo bili optuženi da smo zagrebački ili dalmatinski lobi, imali bi barem 2.000 impozantnih kuna
    Dario_SNet
  • Obrisan korisnik24.10.2016. u 19:28
    Čekam trenutak kada će jedan hrvatski sportski novinar biti ovako podrugljiv prema hajduku.Navikli smo da Dinamo i Boysi imaju ovakav tretman u medjima pa ni ne čudi ''impozantnih'' 2000 gledatelja.Za par dana će na Poljudu biti nekih 5000 gledatelja na stadionu koji prima 33 tisuće i pisati će se... [više na forumu]
  • Dario_SNet24.10.2016. u 18:20
    Svatko ima svoj stil prenošenja stvari s i oko terena, to ne umanjuje činjenicu da se radi o izvještaju. A kršenje pravila se odnosilo na druge postove na forumu, odnosno na način na koji uobičajeno komunicira, a ne na samo komentiranje ovog teksta.
    Dario_SNet
  • :))24.10.2016. u 18:15
    Ako se radi o "IZVJESTAJU" cemu: "svaki pozitivni rezultat izazvao bi euforiju sličnu onoj koju izazivaju kapi kiše u saharskom području"; "Kamilicu na otvaranju"; "Krajem prvog dijela, točnije u 42. minuti konačno smo dočekali svog Godota"? To bi trebao biti sportski izvjestaj a ne slikoviti... [više na forumu]