Zadarska šestorka slomila otpor Mega Leksa, sjajan povratak Vraneša

Branimir Korać • subota, 22.10.2016.

Košarkaši Zadra upisali su pobjedu u šestom kolu ABA lige, u Višnjiku ugostili su Mega Leks i svladali ga 90:86 u susretu u kojem je trener Matulović koristio praktički samo šestoricu igrača...

Nisu se Zadrani bez veze nadali što bržem povratku Ivana Vraneša u kadar. Mladac koji je pokazao da može biti vrlo koristan ovoj momčadi, odradio je prvu utakmicu i odmah dao veliki doprinos. S njim u kadru i s novopridošlim Ivanom Ramljakom, Zadar je bio bolji od Mega Leksa s 90:86.

Veliku utakmicu odigrao je Ivan Marinković, ali Vraneš je priča dana, vratio se na parket i odmah odigrao fantastičnu rolu koja je pomogla Zadru na putu do ove pobjede.

Unatoč brojnim izostancima Zadrani su u susret ušli uz vodstvo 9:1, igrali su dobro u toj početnoj fazi i naznačili da mogu upisati pobjedu protiv neugodnog protivnika.

Mega se do kraja prve dionice uspjela vratiti i nakon čak 60 poena u prvih deset minuta, rezultat je bio poravnat.

Novo odvajanje Zadar je imao u drugoj četvrtini kada je napravio seriju 13:0 i poveo s 43:31, ali i Mega je imala odgovor te s 13:1 preokrenula rezultat i imala vodstvo na poluvremenu.

U drugom dijelu nastavilo se s usponima i padovima na obje strane, domaćin je u završnicu ušao uz vodstvo 88:86, a nakon promašaja trice Zagorca, Vladović je ubacio jedno slobodno bacanje i Mega je imala još jednu šansu. Lopta je došla do Mushidija koji također promašuje tricu, a točku na i stavlja Ivan Ramljak s linije slobodnih bacanja.

Marinković je predvodio Zadar s 28 poena, Vraneš je dodao 19 poena i devet skokova. Kod gostiju Tejić je ubacio 24 poena, a Zagorac 20 poena uz sedam skokova.