Najbolje ovosezonsko izdanje Cibone i pobjeda u Ljubljani protiv Olimpije

Branimir Korać • subota, 22.10.2016.

Cibona je odigrala odličnu utakmicu u Ljubljani i posve nadigrala Union Olimpiju te upisala petu ovosezonsku regionalnu pobjedu. Ljubljančani se nisu mogli nositi s raspoloženim gostima koji su slavili 89:72...

Težak i ružan poraz protiv Tenerifa je iza Cibosa koji su u Ljubljani pokazali da mogu puno bolje i da vrije puno više od onih ružnih 30-ak razlike. Protiv Union Olimpije bili su za klasu bolji protivnik i odigrali su svoju najbolju ovosezonsku utakmicu.

Željko Šakić i Ante Žižić još jednom su pokazali da su klasa za sebe u ovoj ligi, dobru rolu odradio je Marin Rozić koji je serijom trica potopio domaćina, a i svaki od ostalih igrača koji su dobili minutažu, dali su doprinos u ovoj pobjedi.

Od početka susreta Cibosi su igrali pametno i znalački koristili pogreške kojih je kod domaćina bilo, posebno u obrambenoj fazi. Nije bilo nepotrebnog forsiranja već se koristio prostor tamo gdje se on i otvorio.

Tijekom gotovo cijelog prvog poluvremena prednost Cibosa bila je na granici dvoznamenkaste, a na odmoru je bilo 48:41 za goste iako je ta prednost mogla biti i viša.

Susret je prelomljen početkom drugog poluvremena kada Rozić pogađa tri vezane trice u manje od minute i odvodi Cibonu na 57:43 i tako rješava pitanje pobjednika.

Union Olimpija nije se više uspjela približiti, Cibona je bez problema održavala prednost i mirno je stigla do pete pobjede čime ostaje u samom vrhu regionalne lige.

Željko Šakić predvodio je Cibonu s 20 poena, sedam skokova i sedam asistencija, Ante Žižić dodao je 18 poena i deset skokova, a po 15 poena ubilježili su Elijah Johnson i Marin Rozić.

Kod Ljubljančana Blaž Mesiček ubacio je 19 poena.