Dinamo II 3:1 Solin
Solin

Druga momčad Dinama pobjedom okončala 12. kolo

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.10.2016.

Posljednji susret 12. kola Druge HNL odigran je na Hitrec-Kacianu gdje je druga momčad Dinama ugostila Solin i upisala pobjedu 3:1. Modri su se tako pridružili društvu na ljestvici koje je samo u bod zaostatka...

Drama u Drugoj HNL se nastavlja, Rudeš je i dalje na vrhu s tri boda prednosti na drugoplasiranim i samo četiri boda prednosti nad osmoplasiranim. Čak sedam momčadi uguralo se u samo bod razlike, a među njima je i druga momčad Dinama koja je tamo došla pobjedom protiv Solina 3:1.

Ovaj put Mario Cvitanović nije dobio na raspolaganje igrače iz najužeg kruga prve momčadi, morao se osloniti na mlade snage koje su dobro odradile posao protiv Solinjana.

Modri su poveli već nakon minute i pol zahvaljujući lijepom pogotku iz slobodnog udarca, a strijelac je bio Nikola Moro. Sredinom prvog poluvremena došlo je do povećanja vodstva, gostujući vratar odbio je loptu nakon udarca Mihaljevića, ali samo do Ivančića koji podiže na 2:0.

Na odmor se ipak otišlo s golom razlike, a za to je zaslužan Luka Kapetanović koji je krasno pogodio iz slobodnog udarca u 39. minute za 2:1.

U završnici susreta Dinamo je ušao u probleme nakon što je Čabraja zaradio drugi žuti karton u 80. minuti, no u sudačkoj nadoknadi domaćin ipak preko Petra Mamića povećava vodstvo i dolazi do pobjede.

Dinamo je tako prekinuo seriju utakmica bez pobjede i upisao četvrto slavlje u novoj sezoni Druge HNL.