Mihaela Bradovski • subota, 22.10.2016.

12. kolo Favbet Druge HNL donijelo je dosta uzbuđenja i rijetko viđenu sudačku pogrešku u Dugopolju gdje su u derbiju igrali istoimeni domaćin i Sesvete...

Derbi kola u Drugoj HNL odigran je u Dugopolju gdje su suci velikom pogreškom utjecali na konačan ishod. Naime u 72. minuti Ante Aralica postigao je pogodak iz kaznenog udarca, lopta je prošla kroz rupu u mreži i sudac Krečak umjesto na centar, pokazao je gol-aut. Malo su gostima značili prosvjedi, odluka nije mijenjana.

Dogodilo se to pri rezultatu 2:1 za Dugopolje, Sesvećani su imali i igrača više zbog isključenja Žižića i tko zna kako bi susret završio da su gosti tada došli do poravnanja. U konačnici su ipak uzeli bod golom Bosančića u 95. minuti susreta.

I prvo poluvrijeme završeno je neodlučeno, tamo je Dugopolje povelo golom Jurića u 41. minuti, a Matovina je dvije minute kasnije poravnao. Novo vodstvo Dugopolju donio je Plum u 61. minuti da bi četiri minute nakon toga domaćin ostao bez Žižića poslije čega je uslijedio već spomenuti rasplet.

Novigrad se vratio pobjedama slavljem 3:1 na domaćem travnjaku protiv Imotskog. Imoćani su i dalje na dnu ljestvice, zona spasa bježi im čak osam bodova i morat će se što prije probuditi ukoliko misle zadržati drugoligaški status.

Istrani su u završnici slomili otpor gostiju, poveli su u 46. minuti preko Caputa, ali 18 minuta kasnije Tomičić poravnava na 1:1. U zadnjih deset minuta domaćin ipak golovima Žabeca i Grujevića uzima sva tri boda.

Lučko je jedina drugoligaška momčad koja niti nakon 12 odigranih utakmica ne zna za pobjedu. Čak sedmi remi upisao je na domaćem travnjaku gdje je igrao protiv Gorice i ponovno imao vodstvo do završnice, ali ostao bez pobjede. U 42. minuti Husinec je doveo domaćina u vodstvo, a u 80. Franić postavio konačnih 1:1.

U očajnoj formi i dalje su Šibenčani koji bilježe i treći uzastopni poraz i to na Šubićevcu gdje je Hrvatski dragovoljac upisao i petu uzastopnu pobjedu. Dragovoljci su jako loše otvorili sezonu i u prvih sedam kola nisu znali za pobjedu, ali nakon toga nanizali su ih čak pet. U Šibeniku je za tri boda pogodio Majstorović u 86. minuti susreta.

Rudeš je upisao treći uzastopni remi, ovaj put bez pogodaka protiv Zagreba i tako je propustio priliku odvojiti se na ljestvici. I dalje je vodeći, razmak je isti s obzirom da je prvih opet s ljestvice remiziralo.

• emilio2124.10.2016. u 01:28
    Ahahaha. Pa ovo se mora za zelenim stolom rijesit.
    emilio21
  • KORISNIK 00723.10.2016. u 19:35
    http://video.gazzetta.it/croazia-segna-rigore-ma-rete-bucata-arbitro/3083274c-9939-11e6-a21c-a79af7e9e39d?intcmp=VideoBar&vclk=VideoBar|croazia-segna-rigore-ma-rete-bucata-arbitro Slicno je jednom bilo na Leverkusenu,kad je Kiessling fulao a sudac pripisao gol