Bayern
Bayern 2:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Dario Dodić • subota, 22.10.2016.

Nogometaši Bayerna u 8. su kolu Bundeslige došli do šeste pobjede. Slavili su aktualni prvaci na Allianz Areni s 2:1 protiv Borussije Mönchengladbach...

Bayern München s pola je snage odigrao dvoboj osmog kola protiv Borussije Mönchengladbach i upisao sva tri boda za vrh tablice na kojoj bježe berlinskoj Herthi upravo tri boda. Od prve je minute domaćin nametnuo igru i kontrolirao situaciju na travnjaku, zasluženo su slavili aktualni prvaci.

Posebno su raspoloženi bili Robben i Rafinha, a prava je šteta što njihova kombinacija iz devete minute nije urodila golom. Nizozemac je prebacio dvojicu Borussijinih igrača i pronašao Rafinhu u šesnaestercu gostiju, Rafinha kopira Robbena i prebacuje svog čuvara te iz voleja puca i trese mrežu, ali s vanjske strane gola.

Zatresao je i Lewandowski vratnicu nekoliko minuta kasnije, a već nakon četvrt sata igre obrana Borussije morala je vaditi loptu iz mreže. S desne strane ubacio je Rafinha, a Vidal neometan glavom zabija za vodstvo Bayerna.

Nakon pola sata već je bilo 2:0 za domaću momčad. S desne je strane ubacio Alaba, nitko nije reagirao na loptu koja je došla do Coste, Brazilac lijepo prsima smiruje loptu i pogađa donji desni kut gostujućeg gola.

Teško se oteti dojmu da je Bayern mogao zabiti još pet golova da je bilo potrebe. Ovako su odlučili čuvati snagu, svjesno su prepustili inicijativu Borussiji koja je podigla igru u drugom dijelu, ali bez prave opasnosti. Tek je Hahn nakon ubačaja nogom poslao loptu u gredu u 71. minuti, ostalo je 2:0. Možda i pravedno, jer Hahn je, čini se, bio u nedozvoljenoj poziciji.