Sampdoria
Sampdoria 2:1 Genoa
Genoa

Dario Dodić • subota, 22.10.2016.

Nogometaši Sampdorije u odličnom su derbiju grada Genove svladali ljute rivale Genou s 2:1. Ivan Jurić zbog suspenzije je utakmicu u kojoj smo vidjeli puno toga zanimljivoga gledao iz lože...

Po prvi put nakon gotovo četiri godine Sampdoria je na domaćem Luigi Ferraris stadionu slavila protiv Genoe u Serie A. Posljednji puta Sampdoria je do domaće pobjede u Derbyju della Lanterna došla 18. studenoga 2012. godine.

Iako derbiji znaju biti nervozni, ovaj je bio bogat i sadržajan, prilike su pljuštale s obje strane, a na kraju je za nijansu bolji bio domaćin. Trener Genoe Ivan Jurić susret je zbog suspenzije gledao iz lože.

Povela je Sampdoria u 12. minuti, bila je to lijepa akcija domaće momčadi koju je na asistenciju Quagliarelle u pogodak pretvorio Muriel. Prijetila je Genoa preko Edenilsona, ali njegov pokušaj blokira domaća obrana. Isti je igrač "zakuhao" situaciju pred golom Sampdorije u 24. minuti - s desne je strane prizemnom loptom u petercu pronašao Rigonija koji zabija za 1:1.

Sadržajno prvo poluvrijeme moglo je pripasti objema momčadima. U 31. je glavom odlično pucao Rigoni, ali ispriječila se greda. Minutu kasnije zabija Burdisso za vodstvo Genoe, ali sudac nije priznao pogodak jer je Burdisso bio u zaleđu. Nije ni Sampdoria ostala dužna, glavom je sjajno tukao Silvestre, ali i njegov udarac zaustavlja greda.

Čekao se posljednji sučev znak u prvom poluvremenu kada je dosuđen jedanaesterac za Sampdoriju - Quagliarellu je nakon lijepe akcije domaćih u šesnaestercu srušio vratar Perin. Najstrožu kaznu izveo je Quagliarella, znate kako to završava kada jedanaesterac izvodi igrač na kojem je bio prekršaj - obranio mu je Perin.

Nesretno i nespretno Genoa je primila gol za 2:1 Sampdorije već na početku drugog dijela. S desne je strane ubacio Muriel, loptu je odbio vratar Perin, ali odbijanac pogađa natrčalog braniča Izza koji ne stiže reagirati i lopta se od njega odbija i ulazi u mrežu za konačnih 2:1. Imale su obje momčadi priliku postići još poneki gol, ali do kraja susreta mreže su mirovale.