Lyon
Lyon 1:3 Guingamp
Guingamp

Dario Dodić • subota, 22.10.2016.

Nogometaši Lyona poraženi su na svom terenu od Guingampa 1:3 u desetom kolu Ligue 1. Poveo je Lyon, ali trima pogocima u drugom poluvremenu Guingamp je zaslužio pobjedu...

Nakon poraza u Ligi prvaka od desetorice igrača Juventusa Lyon je upisao i prvenstveni poraz na svom travnjaku. Za razliku od dvoboja s Juventusom u kojem je Lyon dominirao, prvenstveni poraz 1:3 od Guingampa u potpunosti su zaslužili.

U prilično izjednačenom prvom dijelu jedan je potez ostao vrijedan pamćenja. Diallo je srušio Gonalonsa u kaznenom prostoru i sudac je opravdano dosudio najstrožu kaznu u 44. minuti. Kazneni udarac sigurno je izveo Lacazette, činilo se da će Lyon opravdati status favorita.

No, gosti iz Guingampa s razlogom su bolje plasirani u prvenstvu. Odigrali su sjajno drugo poluvrijeme i potpuno zasluženo došli do sva tri boda. Nakon loše reakcije Diakhabyja u 46. minuti rezultat poravnava Yannis Salibur, a samo šest minuta kasnije Guingamp vodi. Ponovno nonšalantno reagira obrana Lyona, Guingamp lijepo kombinira, a s pet metara iz voleja finišira Coco.

Konačnih 3:1 postavio je isti igrač u 77. minuti nakon što je u kontri prevario dvojicu Lyonovih igrača i odapeo poluvisoko pokraj nemoćnog Lopesa.