Milan
Milan 1:0 Juventus
Juventus

Dario Dodić • subota, 22.10.2016.

Pravi talijanski derbi odigrali su Milan i Juventus na San Siru. Slavio je Milan s 1:0, ali nakon utakmice pričat će se o sudačkoj odluci kojom je Juventus drastično oštećen...

Dvoboj trećeplasiranog Milana i vodećeg Juventusa pripao je Milanu prekrasnim pogotkom Locatellija, no ostat će veliki repovi za derbijem devetog kola. U 36. minuti Juventus je trebao povesti regularnim golom Pjanića koji je poništen nakon dugih konzultacija glavnog i linijskog suca.

Mario Mandžukić susret je započeo na klupi za pričuve nakon što se brzinski oporavio od ozljede bedrenog mišića, trener Allegri odlučio se za napad Dybala - Higuain. Kao i obično raspoložen je za igru bio Dybala, ali ozlijedio se pa je već nakon nešto više od pola sata igre napustio travnjak, zamijenio ga je Cuadrado.

Slika 1 od 1.

Poprilično ravnopravan dvoboj trebao je u 36. minuti otići na stranu Juventusa - Pjanić je izveo slobodnjak s 30-ak metara, Bonucci je krenuo na loptu, ali ju je promašio te tako prevario inače odličnog Donnarummu. Lopta je završila u mreži, glavni sudac Rizzoli pokazao je na centar, a Juventusovi igrači počeli su slaviti. No, Milanovi igrači otrčali su do pomoćnog suca tražiti da zbog zaleđa Bonuccija sugerira Rizzoliju da poništi pogodak. Takav bi potez bio opravdan, zaista je Bonucci utjecao na igru, da je Bonucci bio u zaleđu, ali nije. Ipak, pritisak je urodio plodom i Rizzoli mijenja odluku, stanje na semaforu vratilo se na 0:0.

Promjena odluke demoralizirala je goste, Milan je počeo sve opasnije prijetiti, a u 65. minuti su došli i do vodstva. S desne je strane na rubu šesnaesterca loptu primio Locatelli, poveo je par koraka i odapeo projektil u gornji lijevi kut Buffonovog gola. Lopta je na putu u mrežu dirala i gredu, talijanski je reprezentativac bio nemoćan.

Juventus je krenuo u lov na izjednačenje i tako ostavljao više prostora u obrani, no Milan to nije uspio kapitalizirati. U 75. minuti Allegri baca sve u napad, ulazi Mandžukić umjesto Benatije, ali bez posebnog učinka, Milanu se pišu tri boda, Juventus može žaliti zbog pogrešne odluke sudačkog dvojca.

Ovom se pobjedom Milan približio na samo dva boda Juventusu, a isto može napraviti i Roma pobijedi li u nedjelju Palermo na Olimpicu. Mario Pašalić pobjedu je Milana odgledao s klupe. Marko Pjaca nije kandidirao za sastav Juventusa zbog ozljede.

• Dario_SNet23.10.2016. u 11:44
    Toliko o tvojem objektivnom pristupanju temi.
    Dario_SNet
  • Obrisan korisnik23.10.2016. u 11:12
    Ne možeš vjerovat da netko smije suditi protiv Juventusa!
  • Tko Gdje23.10.2016. u 01:13
    Krađa.
    Tko Gdje
  • Obrisan korisnik23.10.2016. u 00:26
    nadam se da je ovo povratak milana na stare staze slave. kakvih oni mladih igraca imaju... ako ih uspiju zadrzat na okupu bit ce stroj od ekipe