Dario Dodić • srijeda, 26.10.2016.

Mario Mandžukić prekinuo je golgeterski post u dresu Juventusa. Upravo je hrvatski reprezentativac otvorio golijadu u Torinu, Juventus je slavio 4:1. Inter se na jedvite jade provukao protiv Torina, stolicu Franka de Boera spasio je Icardi dvama pogocima. Edin Džeko potvrdio je sjajnu formu s dva pogotka Sassuolu...

Juventus - Sampdoria 4:1

Nakon 763 minute "gladovanja" u dresu Juventusa u svim natjecanjima Mario Mandžukić trebao je tek nešto više od tri minute kako bi zatresao mrežu Sampdorije i prekinuo golgeterski post. Na ubačaj Cuadrada Mandžo je u padu glavom s pet metara matirao Puggionija i najavio veliki dan Juventusa. Dan u kojem je Buffon dobio odmor, u kojem je povratnik nakon ozljede Chielliini postigao dva gola, dan u kojem se nakon više od šest mjeseci pauze na travnjak vratio i Marchisio.

Solidna Sampdoria za koju je u vrhu napada od prve minute dobio priliku Ante Budimir (igrao je do 61. minute, jednu priliku obranio mu je Neto) nije mogla parirati raspoloženom Juventusu. Nakon Mandžukića na 2:0 povisio je Chiellini glavom u devetoj minuti i činilo se da je susret riješen. Schick je unio nemir u redove Stare dame zabivši za 2:1 u drugom dijelu, ali vrlo brzo Pjanić vraća na dva razlike, a konačnih 4:1 postavlja Chiellini, ponovno glavom.

Marko Pjaca i dalje ne konkurira za sastav zbog ozljede, Allegri je izjavio da ne računa na njega prije reprezentativne stanke.

Inter - Torino 2:1

U delikatnoj situaciji našao se dio Interovih ultrasa nakon dvoboja s Torinom u kojem je Inter napokon došao do prvenstvene pobjede, slavivši 2:1 na San Siru. Naime, oba gola za Inter postigao je kapetan Mauro Icardi, koji nikako da nađe zajednički jezik s dijelom navijača. Poveo je Inter sretno i spretno u 35. minuti, Candreva gura loptu u prostor za Icardija, Joe Hart dolazi prvi do lopte, ali umjesto da je primi, lopta mu bježi i odbija se od Icardijevog koljena u mrežu. Ivan Perišić nije dobio ni minute dok je Marcelo Brozović odigrao svih 90 minuta. Bio je jako dobar Marcelo, izuzmemo li pehove kada je završnica u pitanju.

Imao je Brozović tri sjajne prilike za postići gol. Prvi odličan udarac s ruba šesnaesterca prolazi malo pokraj lijevih "rašlji" Torinovog gola, u 62. odlično mu brani Hart, a u 66. minuti Brozović glavom s tri metra udaljenosti posprema loptu u mrežu, barem je tako mislio, dok se nije od nekuda ukazao Moretti i leđima spriječio Brozovićev gol. Ako je smiješan bio Interov prvi gol, što reći za Torinov izjednačujući. Loptu u prostor dobio je Belotti, prilikom čišćenja sudaraju se Murillo i Ansaldi, pada Murillo, preko njega Ansaldi, a Belotti izbija pred Handanovića i silovito zabija za izjednačenje.

Interovi napadači nisu uspijevali silne prilike pretvoriti u gol, De Boer je već razmišljao o povratku u Nizozemsku kada se ukazao Icardi, dobio je loptu na 16 metara, na leđima je imao braniča Torina, okreće se i pogađa gornji desni kut Hartovog gola za 2:1 i tri boda Intera nakon tri poraza u nizu.

Napoli - Empoli 2:0

Iako je u prošlom kolu odigrao dobro i asistirao za gol, Ivan Strinić našao se na klupi u dvoboju s Empolijem, kraj njega na svojoj uobičajenoj poziciji još je jednu utakmicu promatrao Marko Rog. Apsolutna dominacija Napolija u prvom dijelu nije urodila plodom. Čak 24 udarca uputio je Napoli u prvom poluvremenu prema vratima Empolija, apsolutni rekord ove sezone u Serie A, ali golova nije bilo. Empoli posljednjih šest utakmica (prije dvoboja s Napolijem) nije postigao gol, jedini način da dođu do boda bio je bunker.

Bunker nije izdržao i Dries Martins donosi vodstvo Napoliju na početku drugog poluvremena. Nisu se posebno iskazali domaći napadači niti u drugom dijelu, ali ipak su potvrdili pobjedu golom u 81. minuti kada je lijepu akciju Napolija završio Chiriches.

Lazio - Cagliari 4:1

Prce i Vargić s klupe su uživali u lijepoj utakmici njihovog Lazija koji je na svom stadionu s 4:1 svladao Cagliari. Nakon debakla protiv Fiorentine, gosti se nisu dobro proveli niti u Rimu. Već nakon pola sata igre Lazio je vodio 3:0 pogocima Keite i Immobilea (dvaput), Lazijev napadač postigao je čak šest golova u posljednje četiri utakmice Lazija u Serie A.

Mogao je Cagliari unijeti malo nemira u redove Rimljana da je Borriello zabio iz penala u 61. minuti, ovako je na 4:0 povisio Anderson, inače specijalist za asistencije, a počasni gol Cagliarija zapravo je djelo Lazijevog Wallacea koji je pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Sassuolo - Roma 1:3

Sassuolu prvo, Romi drugo poluvrijeme, zvučalo bi kao neriješen rezultat, ali Roma je "svoje" poluvrijeme bolje iskoristila. Poveo je Sassuolo preko Cannavara već nakon 11 minuta igre, a unatoč prilikama gosti nisu uspjeli zatresti mrežu sve do 57. minute, ali kada se otvorilo onda se otvorilo. Edin Džeko potvrdio je sjajnu formu i zabio dva gola, ovo je četvrta utakmica zaredom u Serie A u kojoj je reprezentativac postigao barem jedan gol, nije mu to uspjelo još od Cityja i 2011. godine. Konačnih 3:1 za Rimljane postavio je Nainggolan.

Chievo - Bologna 1:1

Chievo i Bologna u prilično su ravnopravnom susretu podijelili bodove. Poveli su gosti u 52. minuti kada je zabio Pulgar, dok je za 1:1 zabio također igrač Bologne, autogolom je Bolognu rastužio Mbaye u 70. minuti.

Pescara - Atalanta 0:1

Atalanta je solidnu formu potvrdila i u gostima kod Pescare, gdje je jedini pogodak na susretu bio djelo Caldare pola sata prije kraja susreta. Dario Župarić i Robert Murić nisu ulazili u igru kod Pescare.

Fiorentina - Crotone 1:1

Dvoboj Fiorentine i Crotonea odužio se jer je polovicom prvog poluvremena prekinut na gotovo pola sata zbog općeg potopa. Ipak, drenažni proces odradio je svoje i susret se nastavio. Milan Badelj započeo je susret dok su strijelac hat-tricka u dvoboju protiv Cagliarija, Nikola Kalinić i Hrvoje Milić ostali na klupi. Kad ostaviš najboljeg strijelca na klupi, logično je da slijedi kazna - u 24. minuti, odmah nakon nastavka susreta, Falcinelli zabija za 0:1. U 46. u igru ulazi Kalinić, a pet minuta prije kraja Fiorentina dolazi do izjednačenja, najbolje se u gužvi nakon kornera snašao Astori i postavio konačnih 1:1. Milan Badelj umalo je u 92. minuti donio sva tri boda Violama, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca obranio je gostujući vratar Cordaz.