Genoa
Genoa 3:0 Milan
Milan

Petar Jenjić • utorak, 25.10.2016.

U prvom susretu desetog kola talijanskog prvenstva Genoa je odličnom predstavom kod kuće nadigrala Milan rezultatom 3:0. Mario Pašalić nije ulazio u igru za goste...

Odličan je mjesec iza nogometaša Milana koji su slavili u posljednjih pet od šest ligaških utakmica, a niz su željeli nastaviti i na gostovanju u Genovi. Trener Vincenzo Montella odlučio je napraviti dvije promjene u odnosu na susret protiv Juventusa. Na klupi su ostali Ignazio Abate i Suso, dok su u početni sastav ušli Andrea Poli i Keisuke Honda. Milan je istrčao u formaciji 4-3-3 sa sljedećim igračima: Donnarumma; Poli, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura; Honda, Bacca, Niang.

Hrvatski se strateg na klupi Genoe, Ivan Jurić,također odlučio na dvije promjene. Umjesto Lucasa Orbana i Gorana Pandeva, u početnih jedanaest su ušli Ezequiel Munoz i Nikola Ninković. Početnih je 3-4-1-2 Genoe izgledalo ovako: Perin; Izzo, Burdisso, Munoz; Edenilson, Rincon, Veloso, Laxalt; Rigoni; Simeone, Ninković.

Deset je minuta trebalo domaćinima trebalo da dođu do vodstva. Rincon je trebalo malo prostora da ubaci loptu u kazneni prostor, gdje se najbolje snašao Ninković i glavom matirao Donnarummu. Srpski je nogometaš iskoristio svoj prvi start te upisao prvi pogodak u talijanskom prvenstvu, uz odigrane tek 63 minuti. Drugi je dio prošle sezone igrao za Chievo.

Osim uvodnih nekoliko minuta, Milan se se jako mučio sa izlascima prema naprijed. Romagnoli je pokušao iznenaditi vratara Milana u 21. minuti, udarcem sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla malo iznad gola.

Za prvu opasnost pred golom Genoe se čekalo do 30. minute. Honda je lijepo glavom spustio loptu za, dotada nevidljivog, Baccu čiji udarac iz blizine u posljednji trenutak blokira Veloso. Ostatak prvog dijela nije bili prevelikih prilika, a domaćini su zasluženo na odmor otišli s prednošću.

Prvu su priliku u nastavku imali gosti preko Bonaventure. Igrač Milana opucao je s ruba kaznenog prostora, no Perin je njegov udarac izbacio u korner. Neprilike za Milan nastavile su se u 56. minuti, kada je Paletta oštro, s dvije noge, startao na Rigonija, a sudac pokazao izravni crveni karton.

Zamalo je neprecizan bio Rincon u 68. minuti, kada je uputio udarac sa dvadesetak metara, ni lopta je otišla pored gola. Gosti su držali posjed na svojoj strani, ali konkretnijih prilika nije bilo. Genoa je postigla još dva pogotka do kraja.

Prvo je u 80. minuti loptu u svoju mrežu poslao Kucka, nakon prizemnog ubačaja Lazovića s desne strane. Šest minuta kasnije konačnih je 3:0 postavio Leonardo Pavoletti. Odlična predstava Jurićeve momčadi donosi im sedmu poziciju na ljestvici.

Mario Pašalić odgledao je čitav susret s klupe.