Branimir Korać • petak, 28.10.2016.

Nakon što je dan ranije kompletirano treće kolo Eurolige, odmah se krenulo s odigravanjem susreta četvrtog kola, a gosti su ga otvorili s tri pobjede u četiri dvoboja...

Baskonia - Olympiakos 90:95

Olympiakos odnosi vrijednu pobjedu iz Vitorije gdje je slavio 95:90. Vrlo dobar nastup gostiju koje je razigravao i razigrao Vasilis Spanoulis s 15 asistencija i u konačnici potvrda da imaju bolju momčad od Baskonije. Doduše, domaćinu je nedostajao Andrea Bargnani, ali pitanje je koliko bi i on mogao okrenuti ovaj dvoboj.

Presudila je serija gostiju 9:0 s kojom je Olympiakos otišao na 88:80, izdržao do kraja i upisao pobjedu. Baskonia je pokušala u završnici napraviti preokret, ali ta crna rupa skupo ju je stajala.

"Vrlo neizvjesna utakmica u kojoj smo napravili neke dobre stvari, ali u pojedinim trenucima nismo uspjeli uspostaviti kontrolu. Pokušali smo igrati fizički što čvršće u obrani, ali teško je tako igrati u kontinuitetu. Trebamo istaknuti i pozitivne stvari, bili smo u zaostatku i uspjeli smo se vratiti, u završnici imali i šuteve za tri poena Larkina i Voigtmanna koji su nam mogli donijeti poravnanje. Imali smo samo osam slobodnih bacanja u cijeloj utakmici, Olympiakos je šutirao za tricu 16/30, ali bili smo tu negdje", istaknuo je na kraju Sito Alonso.

17 poena kod gostiju upisao je Vangelis Mantzaris, a po 15 su dodali Vassilis Spanoulis (15 asistencija) i Kostas Papanikolaou. Kod domaćina Tornike Šengelia ubacio je 20 poena, a Adam Hanga 15 uz šest skokova. Shane Larkin dodao je 14 poena i 11 asistencija.

CSKA Moskva - Uniks Kazan 98:80

Moskovski CSKA upisao je još jednu pobjedu i još uvijek je stopostotan. Ovaj put svladao je ruskog rivala Uniks iz Kazana od kojeg je bio bolji s 98:80.

Gosti su izdržali jedno poluvrijeme, na odmoru su zaostajali četiri razlike, ali u nastavak susreta CSKA je ušao snažno, napravio je odmah seriju 13:2 i posve se odvojio nakon čega Uniks više nije zaprijetio.

"U drugom poluvremenu napravili smo iskorak, odigrali smo odličnu obranu i to je razlog zašto smo slavili s 18 razlike iako smo se u završnici malo opustili. U ovoj fazi sezone najvažnije su pobjede", tvrdi Miloš Teodosić.

Razigravač Moskovljana bio je i prvo ime susreta sa 16 poena i deset asistencija, a Cory Higgins dodao je 14 poena. Kod poraženih Keith Langford ubacio je čak 36 poena, a Quino Colom dodao je 12 poena i pet asistencija. Marko Banić za 2¸1 minutu upisao je osam poena (4/4).

Darussafaka - Anadolu Efes 79:84

Velimir Perasović očajnički je trebao pobjedu i dočekao ju je. Nakon tri poraza na startu Eurolige, u istanbulskom derbiju svladao je kao gost Darussafaku s 84:79.

Stvari se nisu baš razvijale kako je Peras htio, u prvom poluvremenu domaćin je bio bolji i imao je prednost, a na startu drugog dijela stigao je i do najviših plus 13. Međutim gosti su se polako počeli dizati i na kraju napravili preokret koji im je osigurao pobjedu.

"Čestitke Efesu, mi smo igrali dobro u tri četvrtine i na osnovu toga zaslužili bi pobjedu, ali zadnju dionicu odigrali smo jako loše dok je Efes tu bio odličan. Ne postoji nikakva nagrada za dobrih 30 minuta, ako na ovoj razini ne igraš dobrih 40 minuta, izgubit ćeš. Nema isprika, moramo nastaviti raditi i biti bolji. Skok nije naš najveći problem već izgubljene lopte i to je ono prvo što moramo popraviti", rekao je nakon susreta David Blatt.

Kod Efesa DeShaun Thomas ubacio je 17 poena dok je Thomas Heurtel dodao 15 poena i devet asistencija. Kod domaćina Scottie Wilbekin ubacio je 13 poena, a Brad Wanamaker 11 uz šest asistencija.

Armani Milano - Real Madrid 90:101

Madridski Real još je jedan uspješan gost. U Milanu je odradio posao kako je i želio te se vraća iz Italije s pobjedom 101:90 i to posve zasluženom u susretu koji je imao pod kontrolom.

U jednom trenutku gosti su pokleknuli i popustili pod domaćim pritiskom, donijelo je to Armaniju seriju 15:2 koja ga je približila na samo dva poena zaostatka u zadnjoj četvrtini, ali Madriđani su se konsolidirali na vrijeme, vratili ugodno vodstvo i odjurili do pobjede.

"Bez dvojbe ovo je prava momčadska pobjeda. Nakon teškog poraza doma od Baskonije u prošlom kolu, morali smo odgovoriti i uzeti pobjedu. Dobra je stvar što nam je ova utakmica došla samo dva dana nakon tog poraza", kaže Anthony Randolph.

Upravo on bio je prvo ime susreta s 20 poena i 14 skokova, a po 18 poena upisali su Othello Hunter i Sergio Llull. Kod Armanija Ricky Hickman ubacio je 19 poena uz pet asistencija, Rakim Sanders 16 poena uz šest skokova, a Kruno Simon za 32 minute 13 poena (4/4 za dva, 1/5 za tri) uz šest asistencija.