Hajduk pobjednički prošao kroz Dubrovnik i otišao na plus pet

Sportnet • ponedjeljak, 31.10.2016.

13.kolo 3.HNL Jug donijelo je nekoliko zanimljivih utakmica od kojih izdvajamo pobjedu druge momčadi Hajduka na gostovanju u Dubrovniku. Zadar je upisao novu pobjedu na domaćem terenu, a Neretvanac se gostujućom pobjedom u Pločama polako vraća na pobjedničke staze.

AUTOR: Ivan Šola

Derbi kola odigran je u Dubrovniku gdje je trećeplasirani GOŠK dočekao vodeću momčad prvenstva Hajduk II. U dinamičnoj, otvorenoj, pravoj prvenstvenoj utakmici gosti su iskoristili svoje dvije prigode i zasluženo pobijedili. Oba gola na utakmici postigao je Deni Jurić u 29. i 31. minuti utakmice. Ovom pobjedom druga momčad Hajduka je pobjegla konkurenciji na velikih pet bodova prednosti.

Do treće uzastopne pobjede a ukupno šeste stigli su nogometaši Zadra na domaćem terenu protiv Omiša. U vrlo zanimljivoj i sadržanoj utakmici presudio je pogodak u prvom poluvremenu. Gol vrijedan sva tri boda postigao je Mario Pedišić u 31. minuti utakmice. Sa ovom pobjedom Zadar se trenutno nalazi na trećem mjestu na tablici, dok je Omiš pao na zadnje mjesto.

Nakon dva uzastopna poraza nogometaši Neretvanca napokon su upisali pobjedu i to uvjerljivu na gostovanju u Pločama kod Jadrana. Igrala se 32.minuta utakmice kada je Ante Mihaljević doveo goste u priželjkivano vodstvo, a do kraja poluvremena Luka Jurčić povisuje prednost na 0:2. Odmah na početku drugog poluvremena Ante Mihaljević svojim drugim golom riješio je pitanje pobjednika. Rezultat se do kraja nije mijenjao zahvaljujući domaćem vrataru Josipu Ljubičiću koji se istaknuo sa par dobrih intervencija.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je na Korčuli gdje je domaći Zmaj doživio težak poraz od Croatije iz Zmijavca. Gosti su nakon 50.minuta igre vodili 0:2, a oba gola postigao je Ante Ćapin. Do kraja utakmice i Tomislav Mrkonjić je postigao dva zgoditka za velikih 0:4, a domaćini su ublažili poraz deset minuta prije kraja utakmice kada za 1:4 pogodak postiže Marko Vrkić.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vala koji su na svojem travnjaku minimalno ali zasluženo porazili Hrvace rezultatom 1:0. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Slavko Grubić u 38.minuti utakmice. Gosti su bez obzira na ovaj poraz ostali na drugom mjestu, ali im je sada Hajduk pobjegao na pet bodova.

OSK Otok je nakon tri uzastopna poraza konačno stigao do pobjede na domaćem terenu protiv vrlo neugodne ekipe Primorca iz Stobreča. Domaćine je u vodstvo doveo Zvonimir Grgat u 17.minuti utakmice, a pitanje pobjednika riješeno je u 54.minuti kada je Petar Šiško-Bašić pogodio gostujuću mrežu za 2:0. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a domaćini su ovom pobjedom ponovno stigli u gornju polovicu lige.

Drugu prvenstvenu pobjedu i bijeg sa zadnjeg mjesta ostvarili su nogometaši Zmaja iz Makarske koji su na domaćem terenu savladali Junak iz Sinja. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 45.minuta kada su domaćini imali velikih 3:0. Dvostruki strijelac bio je Pjero Antunović dok se u listu strijelaca upisao i Ivan Rašić. U drugom poluvremenu gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 69.minuta kada je Ante Kovačević pogodio za konačni rezultat 3:1.

Uz dosta problema nogometaši Neretve stigli su do šeste prvenstvene pobjede, koji su na domaćem terenu tek u završnici utakmice slomili žilavog gosta Primorca sa Biograda. Gosti su šokirali domaćine u 26.minuti kada je Antonio Brzoja doveo Primorac u vodstvo, a samo minutu kasnije Domagoj Kuran donio je ekspresno izjednačenje na 1:1. Mreže su mirovale sve do 83.minute utakmice kada je Luka Bubalo donio domaćinima prvo vodstvo na utakmici, a u 89.minuti Dragan Brečić iz kaznenog udarca postavio je konačan rezultat na 3:1.

Do uvjerljive i tek treće pobjede u prvenstvu stigli su nogometaši Orkana koji su na domaćem travnjaku sa visokih 3:0 porazili Kamen iz Ivanbegovine. Igrala se 19.minuta utakmice kada je Vinko Petković izmakao pažnji gostujuće obrane i pogodio za 1:0. U drugom poluvremenu gostujući stoper Danijel Češljar nespretnom reakcijom je poslao loptu u vlastitu mrežu, a konačnih 3:0 postavio je Ivan Šarić deset minuta prije kraja utakmice.