Mihaela Bradovski • subota, 05.11.2016.

Manchester City ispustio je dva boda u domaćem susretu protiv Middlesbrougha, imao je vodstvo, ali nije zadržao prednost. Vodstvo je ispustio i Bilićev West Ham...

Sunderland je stigao do prve ovosezonske pobjede. U dosadašnjem dijelu sezone upisao je samo dva boda i tek 42 minute proveo u vodstvu da bi stigao do sva tri boda u gostima kod Bournemoutha.

Domaćin je imao više prilika, vodio je pogotkom Dana Goslinga od 11. minute, ali gosti su napravili preokret. U 33. minuti Victor Anichebe poravnao je na 1:1, a kada je Steven Pienaar isključen u 59., činilo se da će gosti još jednom ostati bez bodova.

U svom 100. nastupu u Premier ligi od prve minute Jack Wilshere mogao je vratiti prednost na stranu domaćina u nekoliko navrata, nije uspio i onda je u 74. minuti Jermain Defoe realizirao kazneni udarac i donio tri boda Sunderlandu.

Manchester City kiksao je protiv Middlesbrougha, kluba koji mu je nanio najviši poraz u Premier ligi otkako City u njoj nastupa. Bilo je to 2008. godine kada je Boro slavio s 8:1, a i sada je odnio bod.

Domaćin je poveo golom Sergija Aguera u 43. minuti, ali nikako nije mogao doći i do drugog gola s kojim bi riješio pitanje pobjednika. Platio je to primljenim pogotkom u 90. minuti kada Marten de Roon poravnao na 1:1.

Odličnu utakmicu odigrali su Burnley i Crystal Palace, a domaćin je slavio s 3:2. Burnley je vodio s 2:0, gosti su se vratili i poravnali na 2:2 da bi Barnes u 94. minuti ipak donio tri boda domaćinu.

Specijalist za rane golove Sam Vokes u drugoj minuti doveo je Burnley u vodstvo, a već u 14. bilo je 2:0 zahvaljujući golu Gudmundssona. Gosti su bili u gubitnoj situaciji, ali u drugom dijelu golovima Wickhama i Bentekea poravnali su na 2:2.

Kada se činilo da će bodovi biti podijeljeni, Ashley Barnes iz kontranapada zabija za tri boda domaćina.

Bilićev West Ham remizirao je na Olimpijskom stadionu 1:1 sa Stokeom. Stoke je tako ostao na samo šest pobjeda u Londonu u zadnjih 45 gostovanja, a ovdje može biti zadovoljan takvim ishodom jer je zaostajao od 65. minute autogolom Glenna Whelana.

Gosti su ipak uspjeli izvući remi golom Bojana Krkića nakon što je Adrian loše izletio i potpuno ispao iz igre dodavanjem Waltersa u sredinu.