Sesvećani ostali na vrhu, Gorica ih prati

Branimir Korać • subota, 05.11.2016.

Odigrana je većina susreta 14. kola Druge HNL, a momčadi s vrha bile su uspješne. Kako su Sesvete i Gorica upisali pobjede, vrh ostaje nepromijenjen...

Sesvećani su u Novigradu tražili osvetu za poraz iz prvog ovosezonskog dvoboja protiv istoimenog domaćina. U tome su i uspjeli te na kraju slavili 2:0.

Junak domaćina bio je Filip Filipović koji je postigao oba pogotka i tako vodio Sesvete do pobjede. Prvi je zabio sredinom prvog poluvremena, nakon toga domaćin je propustio nekoliko prilika za poravnanje, a kasnije je Filipović golom u 51. minuti stavio točku na i.

Goričani su gostovali kod slabog Imotskog i očekivano slavili 2:0. Domaćin je u teškoj krizi, upisao je i četvrti uzastopni poraz i ostao je na samom dnu ljestvice.

Pobjedu Goričanima donijeli su Prskalo golom u 35. minuti te Pejić koji je zabio u 90. u susretu u kojem domaćin praktički svih 90 minuta nije ozbiljno zaprijetio Kahlini.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Dugopolju gdje su gostovali Pjesnici iz Kranjčevićeve i upisali poraz 3:1. Kao što je slavilo Dugopolje, susret je mogao otići i na drugu stranu da su gosti iskoristili jednu od svojih prilika pri rezultatu 1:1.

Poveo je domaćin već u petoj minuti golom Mandića, a u samoj završnici prvog poluvremena Jurilj je poravnao na 1:1. 15 minuta prije kraja Tomašević je vratio prednost na stranu domaćina koji u posljednjim trenucima postižu i treći pogodak preko Fadića te odlaze do pobjede.

Solin odnosi velika tri boda iz Lučkog, a domaćin niti nakon 14 odigranih kola ne zna za pobjedu. Gosti su slavili s minimalnih 1:0 pogotkom Gruice u završnici prvog dijela. Sa sedam bodova u dosad odigranim susretima, Lučko je poput Imotskog u vrlo teškoj situaciji.