St. Raphael slavio u derbiju, Parižani lako protiv Ivryja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 10.11.2016.

Odigrana su prva dva susreta sedmog kola francuskog prvenstva, a uspjeni su bili domaći klubovi. Derbi je pripao St. Raphaelu dok je PSG glatko svladao Ivry...

U prvom susretu sedmog kola francuskog prvenstva PSG ugostio je momčad Ivryja i nije dopustio iznenađenje. Rutinska pobjeda za Parižane koji su glatko slavili 40:26.

Zvonimir Serdarušić u ovom dvoboju nije koristio Mikkela Hansena, no i bez njega Parižani su bili uvjerljivi te visoko slavili.

Luka Stepančić nije se upisao među strijelce dok su s po sedam golova domaćina predvodili Uwe Gensheimer i Jesper Nielsen. Šest golova postigao je Nikola Karabatić, a po pet su dodali William Accambray i Luka Karabatić. Kod poraženih Micke Brasseleur postigao je pet golova.

U derbiju kola St. Raphael ugostio je Nantes i svladao ga s 23:21. U zanimljivom dvoboju domaćin je uspio u drugom poluvremenu steći laganu prednost koju je i održavao.

U prvom dijelu Nantes je u nekoliko navrata imao tri gola viška, ali na odmor se otišlo s poravnatih 11:11. U drugom dijelu nastavila se ravnopravna igra i tek na ulasku u zadnjih deset minuta domaćin je otišao na dva gola prednosti.

Dva puta Nantes je došao na gol zaostatka, no već u sljedećem napadu primao bi pogodak, a kada je St. Raphael golom Raphaela Caucheteuxa poveo s 23:20, bilo je sve odlučeno.

Pobjednika su predvodili Mihai Popescu s 14 obrana i Raphael Caucheteux s osam golova, a kod Nantesa sedam golova postigao je Nicolas Claire dok je Jerko Matulić dodao jedan uz jedan promašeni sedmerac.