Mamićevih šest golova Dunkerqueu nedovoljno za prekid serije poraza

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.11.2016.

Okončano je sedmo kolo francuskog prvenstva, a od hrvatskih igrača najviše pogodaka postigao je Marko Mamić, njih šest, u novom porazu Dunkerquea...

Creteil je i dalje u problemima, nalazi se tek na 12. mjestu na ljestvici, a u sedmom prvenstvenom kolu upisao je treći uzastopni poraz. Na svom parketu ugostio je momčad Montpelliera koji je slavio s 32:25 i upisao pobjedu za ostanak u kvartetu najboljih. Sedam minuta prije kraja prvog dijela domaćin je još uvijek bio potpuno u utakmici, na semaforu je stajalo 10:10, ali 15 minuta kasnije sve je već bilo riješeno, gosti su vodili 22:14 i bilo je samo pitanje s kolikom prednosti će slaviti.

Montpellier su do pobjede predvodili Nikola Portner s 12 obrana, Jure Dolenec dodao je sedam golova, a Mathieu Grebille šest. Kod domaćina Mate Šunjić upisao je šest obrana, Guynel Pintor šest pogodaka, a Victor Alonso pet.

Chambery je odigrao dobru utakmicu u gostima kod Aixa kojeg je svladao s 32:25. Gotovo identičan rasplet kao u Creteileu, ovdje je domaćin također držao ravnotežu do 10:10 i nakon toga potonuo. Velike zasluge za to nosi Yann Genty koji je razbranio i skupio 16 obrana.

Najraspucaniji bili su Melvyn Richardson s deset golova te Fahrudin Melić sa sedam dok je Damir Bičanić dodao tri pogotka iz četiri pokušaja. Na suprotnoj strani po pet golova postigli su Romain Guillard i Aymeric Minne.

Dunkerque je prije nekoliko godina bio prvak Francuske, a danas je u zoni ispadanja iako na papiru ima sasvim solidnu momčad. No tu nešto ne funkcionira, a pokazala je to i utakmica kod Nimesa gdje je poražen s 26:23. U jednom trenutku gubio je čak 18:9, uspio je malo smanjiti zaostatak, ali ne i dramatično se približiti.

Remi Desbonnet u domaćem sastavu upisao je 12 obrana, a Pawel Podsiadlo pet golova. Gostima nije pomoglo šest golova Marka Mamića i pet Pierrea Soudryja, ponovno su zakazali vratari koji nisu pružili poseban doprnos i to je priličan problem Dunkerquea ove sezone.

Neodlučeno je završen dvoboj u Rennesu gdje su se susreli Cesson i Toulouse, a nakon 60 minuta na semaforu je stajalo 26:26. Posljednji pogodak na susretu postigao je domaćin dvije minute prije kraja nakon čega više nije bilo promjene rezultata.

Po pet golova kod Cessona postigli su Maxime Derbier i Jeremy Suty, a Jef Lettens skupio je 13 obrana. Kod gostiju Ferran Sole postigao je šest golova, a po pet su dodali Vasko Ševaljević i Jordan Bonilauri.

Remijem je okončan i dvoboj između Sarana i Selestata koji je završen 28:28. Gosti su mogli do pobjede, imali su posljednji napad na susretu, ali nije ga realizirao Rudy Seri.

U domaćem sastavu Arnaud Lamazaa-Parry zabio je sedam golova, Yann Gheysen šest, a Tomi Vozab tri. Kod gostiju Thomas Gaudin postigao je osam golova.