Liga prvaka, skupina B, 7. kolo, 16.11.2016, 19:00 h
RK Zagreb 23:26 Barlinek Industria Kielce
Barlinek Industria Kielce

Kielce pobjednički napušta Varaždin, novi poraz PPD Zagreba u Ligi prvaka

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.11.2016.

Rukometaši Kielcea upisali su pobjedu u susretu sedmog kola skupine B. Poljaci su slavili u Varaždinu protiv PPD Zagreba s 26:23 u susretu u kojem je hrvatski prvak imao prednost na odmoru, ali u nastavku susreta gosti su ipak potvrdili kvalitetu...

PPD Zagreb nakratko je napustio Arenu na Laništu i preselio u Varaždin gdje je u sklopu sedmog kola Lige prvaka ugostio momčad Kielcea. Europski prvak ušao je u utakmicu kao favorit i to je opravdao i na terenu iako je tek u drugom poluvremenu riješio pitanje pobjednika.

Silvio Ivandija može biti zadovoljan nastupom u prvih 40-45 minuta, no u završnici susreta gosti predvođeni Filipom Ivićem ipak su se uspjeli odvojiti. Ivić je upisao nekoliko ključnih obrana i na kraju odigrao važnu ulogu u ovom dvoboju spriječivši Zagreb da se vrati u utakmicu.

U početku susreta bilo je nervoze, domaćin se mučio i nije mogao do pogotka što je Kielce iskoristilo i odvojilo se na tri razlike. U sedmoj minuti Luka Šebetić prekinuo je sušu i zabio prvi pogodak Zagreba, a Poljaci su prednost održavali sve do sredine prvog poluvremena kada je Tin Kontrec poravnao na 7:7.

Ne samo da je poravnao, Zagreb je igrao svoje najbolje razdoblje u susretu i bio je usred serije 5:0 koja ga je odvela iz minusa do vodstva 10:7.

Osam minuta Poljaci su bili bez postignutog pogotka, a do kraja prvog poluvremena uspjeli su smanjiti na gol zaostatka i na odmor se otišlo s 12:11 za domaćina.

U nastavku susreta igralo se punih 15 minuta praktički gol na gol uz tek jedno odvajanje Kielcea na dva razlike, ali u zadnjih 15 minuta Zagreb više nije držao korak.

Kielce je otišlo na četiri razlike i do kraja susreta Zagreb se više nije uspio vratiti. Dvije i pol minute prije kraja Mandalinić ga je doveo na najbližih dva razlike, ali odmah je uzvratio Bombač i priča je zaključena.

Gosti odnose vrijedne bodove uz 12 obrana Filipa Ivića i pet golova Krzysztofa Lijewskog. Manuel Štrlek zabio je tri gola. Kod domaćina po šest golova postigli su Zlatko Horvat i Stipe Mandalinić.