Sjajan nastup Cindrića u visokoj pobjedi Vardara kod Löwena

Mihaela Bradovski • petak, 18.11.2016.

Odigrana su još dva susreta sedmog kola Lige prvaka rukometaša, a pobjede su upisali Vardar u gostima kod Rhein-Neckar Löwena te Wisla protiv Kadettena.

Vardar je na krilima Joana Canellasa i Luke Cindrića stigao do pobjede na gostovanju u Mannheimu protiv Rhein-Neckar Löwena s visokih 33:27. Odličan nastup Makedonaca koji su dominirali susretom, posebno u drugom dijelu, gdje su i osigurali pobjedu.

U početku ih je nosio Cindrić koji je u to vrijeme bio najbolji pojedinac susreta, kasnije se razigrao Canellas koji je lakoćom razbijao domaću obranu u punio mrežu Löwena.

Na poluvremenu Vardar je vodio s tijesnih 17:16, no u nastavku susreta vrlo brzo stvorio je prednost 22:17 i susret je bio riješen. Prednost je nastavila rasti, bilo je i vrlo visokih 30:21 za goste, a domaćin je u završnici samo smanjio zaostatak.

Canellas je susret završio s deset postignutih golova dok je Cindrić dodao sedam iz deset pokušaja. Kod domaćina veteran Gudjon Valur Sigurdsson zabio je sedam pogodaka, a Alexander Pettersson šest.

Sedma utakmica i sedmi poraz Kadettena, ovaj put na gostovanju kod Wisle Plock koja je slavila slično kao Vardar, 33:26. Poljaci su tako nakon prvih pet kola bez pobjede, spojili dvije i to protiv Kiela i Schaffhausena.

Gostima nije pomogla još jedna odlična predstava mađarskog razigravača i šutera Gabora Csaszara koji je postigao devet pogodaka, ali za razliku od Švicaraca, domaćin je imao širinu i u konačnici višu kvalitetu.

Ponovno je Kadetten izdržao dio utakmice, vodio je u završnici prvog poluvremena 12:11 da bi na odmor otišao s minusom 15:12. Vrlo brzo u drugom dijelu Wisla se odvojila i pobjegla na 21:14 nakon čega više nije bilo dvojbe.

"Nije bio naš dan, ali i imamo dosta problema s ozljedama. Došli smo samo s jednim vratarom, igrali smo dobro 25 minuta, ali ipak na kraju izgubili. U prvom poluvremenu naš vratar imao je 40 posto obrana, u drugom dijelu počeli smo praviti previše tehničkih pogrešaka i na kraju izgubili od boljeg protivnika", poručio je gostujući trener.

Valentin Ghionea predvodio je domaćina sa šest golova, a Šime Ivić dodao je pet. Lovro Mihić bio je strijelac jednom dok je kod gostiju Nik Tominec zabio dva gola.