Cibona u snažnom sastavu u Domu Dražena Petrovića poražena od Jollyja

Branimir Korać • petak, 18.11.2016.

U Ciboni su strahovali od dvoboja s Jollyjem i to s pravom. Iako su u Litvu otputovali oslabljeni odmarajući igrače za ovaj dvoboj, Šibenčani su ih svejedno svladali usred Zagreba...

Još jedan poraz Cibone i to drugi u A-1 ligi. Nakon VROS-a iz Osijeka koji je senzacionalno svladao Cibonu u svojoj dvorani, sada je uspješniji bio i Jolly koji je bio bolji od Domu Dražena Petrovića.

Niti nastup Ante Žižića, Željka Šakića, Marina Rozića nije bio dovoljan, Cibosi su upisali poraz 87:76.

Nakon napadački solidnog prvog poluvremena koje su Cibosi uzeli na svoju stranu s 49:41, uslijedilo je očajnih deset minuta koji su okrenuli susret u potpunosti.

Užasno je domaćin otvorio drugo poluvrijeme, u konačnici ubacio samo šest poena u trećoj četvrtini te su Šibenčani potpuno okrenuli utakmicu, dobili četvrtinu s 22:6 i krenuli prema pobjedi.

Razigrani gosti do kraja susreta čuvali su prednost i na kraju zasluženo slavili. U toj posljednjoj dionici domaćin je zaostajao i ogromnih 17 razlike te niti u jednom trenutku nije zaprijetio povratkom.

Dok je Ciboni ovo drugi poraz, Jolly je ostao na samo jednom porazu i prestigao je Zagrepčane na ljestvici.

Kod pobjednika koji je šutirao za tricu 15/30 istaknuli su se Ivan Novačić s 22 poena i osam skokova, Bruno Markulin s 19 poena te Michaelyn Duane Scott sa 17 poena i 12 asistencija.

Kod Cibone Žižić je ubacio 29 poena uz devet skokova, a Petar Marić 17 poena uz šest skokova.