Cedevita slomila Zagreb u drugom poluvremenu i došla do uvjerljive pobjede

Petar Jenjić • subota, 19.11.2016.

U sklopu sedmog kola domaćeg prvenstva Cedevita je na „domaćem“ terenu u Trnskom nadigrala momčad Zagreba rezultatom 95:73 i došla do šeste pobjede...

Nakon pobjede u Eurokupu protiv Gran Canarije, pred košarkašima Cedevite bio je susret sedmog kola domaćeg prvenstva, a u Trnskom su, na njihovom parketu, „ugostili“ momčad Zagreba. Trener Danijel Lutz nije mogao računati na Lončara i Mikšića zbog ozljede.

S druge je strane Zagreb jako dobro krenuo u sezonu. Imaju tek jedan poraz, i to protiv Zadra. U prošlom su kolu nadigrali u gostima Zabok, a treću su uzastopnu pobjedu tražili danas.

Utakmica je bila vrlo izjednačena tri dionice, kada je Zagreb uspijevao parirati Cedeviti, no u posljednjih se deset minuta Lutzova momčad potpuno odvojila i došla do uvjerljive pobjede, predvođena Scottyjem Hopsonom.

Susret su bolje otvorili današnji domaćini. Poveli su s 9:1 i prednost održavali čitavu prvu četvrtinu. Sjajnih je prvih deset minuta odigrao Marko Arapović, postigavši posljednjih 11 koševa svoje momčadi, za deset poena prednosti (25:15).

Zagreb je polovicom druge dionice polako počeo sustizati momčad Danijela Lutza. Razigrali su se Pavle Marčinković i Luka Božić, koji su vodili goste do potpunog egala. Ubačajem Ivana Batura u posljednjoj minuti prvi su puta i poveli (42:43), no uzvratio je Karlo Žganec, a Cedevita je na odmor ipak otišla s prednošću.

Gosti su držali priključak još tijekom treće dionice, no polako se Vitamini počinju odvajati te ubrzo odlaze na dvoznamenkastu razliku i mirno rješavaju susret u svoju korist.

Cedevitu je do pobjede predvodio Scotty Hopson s 30 poena (10/16 iz igre, slobodna bacanja 7/7) uz pet skokova, dok je Marko Arapović ubacio 21 koš (8/12 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i skupio šest skokova.

Kod Zagreba je Pavle Marčinković ubacio 21 poen (7/12 iz igre, slobodna bacanja 3/3) uz sedam skokova, dok je Luka Božić postigao 15 koševa (4/9 iz igre, slobodna bacanja 4/6) uz 11 skokova, ali i isto toliko izgubljenih lopti.