Dinamo II izvukao remi u Rudešu, Lučko u sudačkoj nadoknadi do preokreta

Mihaela Bradovski • subota, 19.11.2016.

Odigrana su četiri susreta 16. kola Druge HNL, dvoboj između Novigrada i Gorice odgođen je zbog jake kiše i natopljenog terena...

Rudeš je povisio prednost na vrhu ljestvice na tri boda nakon što je na svom travnjaku remizirao s drugom momčadi Dinama 1:1. Na teškom terenu domaćin je imao prednost, ali u nastavku su se Modri ipak vratili u utakmicu.

Nakon pola sata igre Rudeš je dobio kazneni udarac, Dino Perić srušio je Matka Babića, a Tomislav Havojić s 11 metara doveo de domaćina u vodstvo.

Tek tri minute prije kraja susreta gosti su došli do poravnanja, nakon ubačaja Čabraje, glavom je pogodio Ivan Božić.

Imoćani su upisali još jedan poraz i to na svom travnjaku protiv Solina s visokih 4:1. Domaćin se i dalje nalazi u teškoj situaciji, u prošlom kolu slavio je kod Zagreba u Kranjčevićevoj, ali nije uspio tu pobjedu potvrditi na svom travnjaku u dvoboju protiv Solina.

Na odmoru je stajalo 1:1 na semaforu, goste je u vodstvo doveo Kapetanović, ali Šuto je u 35. minuti izjednačio na 1:1.

Ipak u drugom dijelu gosti postižu još tri pogotka, Pavlinović, Mrković i Gruica osigurali su visoku pobjedu gostima.

Dugopolje je na svom stadionu ugostilo Hrvatski dragovoljac i slavilo s 1:0 pogotkom Peričića u 63. minuti, a luda utakmica odigrana je u Lučkom.

Domaćin 14 kola nije znao za pobjedu, a onda je spojio dvije. Šibenčani su u teškoj krizi, ovdje su tražili izlazak iz nje i vodili golom Slavice od 13. minute.

Tragičar susreta bio je Roberto Alviž koji je donio pobjedu Lučkom, prvo je postigao autogol u 91. minuti, a onda je izgubio loptu u 94. minuti, uslijedio je kontranapad Lučkog i pogodak Janjiša za pobjedu.