Dario Dodić • subota, 19.11.2016.

Nogometaši Napolija dvama su pogocima Lorenza Insignea došli do pobjede 2:1 u gostima kod Udinesea za koji je jedini gol zabio Stipe Perica. Chievo je minimalno slavio protiv Cagliarija...

Udinese - Napoli 1:2

Samo dvaput je Napoli pucao na gol Udinesea u prvom poluvremenu, nije se to dogodilo napadački potentnim gostima još od veljače ove godine i dvoboja s Fiorentinom. Srećom po ljubitelje nogometa Napoli je u drugom dijelu pokazao svoje pravo lice i odličnom igrom zasluženo došao do pobjede kod neugodnog Udinesea, pobjede koju je Marek Hamšik prizivao, pobjede koja bi Napoliju mogla dići samopouzdanje i biti motiv za lov na vodeće. Koliko je Udinese neugodan protivnik Napoliju govori i činjenica da je ovo prva Napolijeva pobjeda u Udinama u Serie A još od rujna 2007. godine.

Nakon prilično nezanimljivog prvog dijela u drugom smo poluvremenu vidjeli čak tri pogotka. Već u 47. minuti poveli su gosti, Callejon je odlično utrčao u prostor na desnom boku, lijepo zavrnuo u sredinu i pronašao Insignea koji zabija pod gredu. Prvi je to gol Insignea nakon 1.136 minuta duge suše u Serie A.

Kako to već biva, kad se otvori onda pljušti. Nakon samo deset minuta Insigne zabija drugi gol. S desne je strane ubacio Hysaj, loptu je nespretno u prostor gurnuo domaći branič Widmer, Insigne koristi poklon i zabija za 2:0.

Stipe Perica u igru je ušao u 53. minuti umjesto indisponiranog Matosa, a već u 59. diže tribine na noge. Korner je s desne strane izveo Kums, u šesnaestercu se najbolje snašao Perica i glavom zabio za smanjenje vodstva Napolija na 2:1.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, Marko Rog i Ivan Strinić s klupe su odgledali pobjedu Napolija. Andrija Balić čitav je susret proveo na klupi Udinesea.

Chievo - Cagliari 1:0

U današnjem ranijem terminu nogometaši Chieva s minimalnih su 1:0 na domaćem travnjaku svladali goste iz Cagliarija. Neuobičajen rezultat za goste koji su navikli na utakmice s puno golova, ali idealan za Chievo čiji napadači muku muče s realizacijom.

U prilično nezanimljivom susretu Chievo je bio bolja momčad, a jedini pogodak postigli su u 53. minuti. Gobbi je odigrao lijepi dupli pas s Castrom i smireno matirao Storarija. Zanimljivo je da je to prvi Gobbijev gol u Serie A nakon 100 utakmica, posljednji put je zabio 2013. godine u utakmici Parme i Fiorentine.