Juventus
Juventus 3:0 Pescara
Pescara

Dario Dodić • subota, 19.11.2016.

Mario Mandžukić na najbolji je način potvrdio sjajnu formu proteklih tjedana, kako u dresu reprezentacije tako i u dresu Juventusa. Asistencijom i golom predvodio je Juventus do pobjede 3:0 protiv Pescare...

Iako konačan rezultat sugerira laganu pobjedu Juventusa protiv Pescare, aktualni su prvaci uz puno muke slavili u Torinu. Pescara je u zoni ispadanja, ali pruža puno bolje partije od trenutnog stanja na tablici, Juventus nije prva momčad koju su pošteno namučili.

Max Allegri ponovno je u vršku napada postavio Higuaina i Mandžukića, izbor su mu olakšale ozljede Dybale i Marka Pjace za koje se očekivalo da će konkurirati za sastav nakon reprezentativne stanke. Lijepo je to funkcioniralo, a posebno su danas dobro povezani bili hrvatski napadač i Sami Khedira. Upravo je njihova lijepa kombinacija otključala Bizzarrijeva vrata krajem prvog poluvremena, dupli pas s Mandžukićem njemački internacionalac pretvara u pogodak za vodstvo Juvea.

Nije Khedira ostao dužan Mandžukiću, u 63. minuti Nijemac je bio asistent, iako se činilo da je pucao po golu, a spretni strijelac hrvatski reprezentativni napadač.

Konačnih 3:0 šest minuta kasnije postavlja Hernanes prekrasnim golom s 25 metara. Dario Župarić odigrao je svih 90 minuta u dresu Pescare, a u samoj završnici mogao je doći i do pogotka. Solidno je pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta završava u bloku.

Khedira i Mandžukić zaslužili su ovacije s tribina pa ih je Allegri zamijenio, Nijemca u 71., a Marija u 84. minuti. Zanimljivo je da je umjesto njega u igru ušao Moise Kean, prvi igrač rođen 2000.-ih godina s nastupom u Serie A. Robert Murić poraz Pescare odgledao je s klupe.