Dario Dodić • nedjelja, 20.11.2016.

Nogometaši Atalante skinuli su još jedan veliki skalp u Bergamu, preokretom su došli do bodova protiv Rome, Fiorentina je uz nastup trojice Hrvata demolirala Empoli, a nije se dobro provela ni Genoa u Rimu, bolji je bio Lazio...

Atalanta - Roma 2:1

Atalanta je još jednom potvrdila sjajnu formu i to protiv više nego respektabilnog protivnika, Rome. Da bi stvar bila još teža za domaćine Roma je vodila do 62. minute, pogocima Caldare i Kessieja Atalanta ipak dolazi do sva tri boda.

Perotti je krajem prvog dijela iz jedanaesterca doveo Romu u vodstvo nakon što je u svom šesnaestercu rukom igrao Toloi. Izjednačenje Atalanti donio je golovima skloni branič Caldara pola sata prije kraja, a pobjedu domaćoj momčadi u sudačkoj nadoknadi iz najstrože kazne donosi Kessie nakon što je Paredes nepotrebno u kaznenom prostoru srušio Gomeza.

Bologna - Palermo 3:1

Slabu formu Palerma iskoristila je Bologna za tri boda na svom stadionu, iako je početak susreta dao naslutiti drugačiji ishod. Nakon pogreške domaćeg kapetana Gastaldella Bruno Henrique dolazi do lopte i proigrava Nestorovskog koji dovodi u vodstvo Palermo.

Palermov vratar Josip Posavec vrlo se brzo našao na streljani, situacija je to na koju je navikao u klubu kojeg trese igračka i financijska kriza. Već u 20. minuti poravnala je Bologna preko Destra, a do vodstva domaćini dolaze pogotkom Džemailija u 67. minuti.

Konačnih 3:1 postavlja Viviani pet minuta kasnije golom iz slobodnjaka, na dušu hrvatskog vratara.

Crotone - Torino 0:2

Dvama kasnim pogocima Torino je došao do sva tri boda u gostima kod fenjeraša Crotonea. Susret je s dva bljeska riješio Andrea Belotti.

U 80. minuti iskoristio je proigravanje Ljajića i lijevom nogom prizemnim udarcem doveo u vodstvo Torino, a u 89. minuti koristi dodavanje Boyea i postavlja konačnih 0:2.

Empoli - Fiorentina 0:4

Fiorentina se lako obračunala s Empolijem na stadionu Carlo Castellani u Empoliju i došla do treće uzastopne pobjede u gostima u domaćem prvenstvu. Posebno veseli što su sva trojica Hrvata, Nikola Kalinić, Milan Badelj i Hrvoje Milić, nastupila od prve minute u dresu Fiorentine.

Seriju pogodaka Viole su otvorile u 27. minuti, najveći dio posla odradio je Kalinić, lijepo u primanju izbacio jednog braniča Empolija, prešao i vratara Skorupskog, koji ga ruši. Bio bi dosuđen jedanaesterac da lopta nije došla do Federica Bernardeschija koji zabija za vodstvo Fiorentine. Bio je to njegov četvrti gol u posljednjih pet nastupa u Serie A. Za isti mu je pothvat prije toga trebalo 47 utakmica.

Pitanje je u kojem bi smjeru otišao dvoboj da je sudac Massa oštrije kaznio Fiorentininog Tomovića, koji je krajem prvog poluvremena kao posljednji igrač s leđa srušio jednog Empolijevog napadača na rubu kaznenog prostora. Tomović je na sreću gostiju dobio samo žuti karton.

Sve je bilo gotovo u 47. minuti kada je Josip Iličič sigurno realizirao jedanaesterac koji je iznudio Badelj. Na 3:0 podiže lijepim golom Bernardeschi na asistenciju Milića, a još je ljepše zabio Iličič za konačnih 4:0 u 67. minuti.

Lazio - Genoa 3:1

Genoa Ivana Jurića nije se dobro provela u gostima kod Lazija, iako su imali dobru situaciju početkom drugog poluvremena. Poveo je Lazio u 11. minuti prekrasnim volejem Andersona s više od 20 metara, a za 1:1 početkom drugog dijela zabija Ocampos solo-akcijom između trojice Lazijevih braniča.

Posao domaćinima olakšao je Laxalt nepotrebno srušivši Andersona za najstrožu kaznu koju je u pogodak za novo vodstvo Lazija pretvorio Biglia u 58. minuti. Sve je bilo gotovo osam minuta kasnije kada je Wallace zabio za konačnih 3:1. U sudačkoj nadoknadi gosti su ostali s igračem manje, Orban je dobio izravni crveni karton.