Milan
Milan 2:2 Inter
Inter

Branimir Korać • nedjelja, 20.11.2016.

U posljednjem susretu 13. kola Serie A, na San Siru su se u gradskom derbiju sastali Milan i Inter, a dvoboj je završen neodlučeno 2:2. Milan je dva puta vodio golovima Susa, ali prvi put poništio ga je krasnim golom Candreva, a drugi put, u 92. minuti, Ivan Perišić...

Veliki milanski derbi okončan je bez pobjednika, dvoboj je završio 2:2, a zasluge za to nosi Ivan Perišić koji se našao na pravom mjestu u 92. minuti i iz blizine poslao loptu u mrežu te donio bod Interu.

Milan ima za čim žaliti, dva puta bio je u vodstvu, ali oba puta Inter se vratio i spriječio poraz.

Perišić je već u prvom poluvremenu mogao dovesti Inter u vodstvo, ali sredinom prvog dijela nije uspio pogoditi. Zato je u 42. minuti precizan bio Suso koji je doveo Milan u vodstvo. Suso je tako postao tek drugi Španjolac koji je zabio u milanskom derbiju, prvi nakon Luisa Suareza.

U drugom poluvremenu Inter je došao do poravnanja već u 53. minuti i to krasnim pogotkom Antonija Candreve koji je primio loptu na više od 20 metara i onda lijepo pogodio suprotni kut.

Međutim još jednom domaćin je stigao do prednosti i ponovno je zabio Suso. Dogodilo se to pet minuta nakon Interovog pogotka, Bacca je proigrao Susa koji se lako rješava čuvara i zabija za 2:1.

Gosti su krenuli po novo poravnanje i do njega stigli u 92. minuti. Izveden je korner, u skoku je najviši bio Murillo, a loptu je pred golom domaćina dočekao Perišić i iz blizine zabio.

Kod Intera Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Brozović je zamijenjen u 75. minuti. U domaćem sastavu Mario Pašalić u 88. minuti zamijenio je Bonaventuru.