Dario Dodić • nedjelja, 20.11.2016.

Philadelphia 76ersi na krilima ozlijeđenog Joela Embiida upisali su najuvjerljiviju pobjedu sezone protiv Phoenix Sunsa uz vrlo dobar nastup Darija Šarića...

Iako se pred početak subotnjeg ogleda Philadelphia 76ersa i Phoenix Sunsa činilo da bi Joel Embiid mogao propustiti susret, na kraju je, unatoč ozljedi lijevog gležnja, odigrao utakmicu karijere i predvodio 76erse do pobjede 120:105, treće u 13 nastupa.

"Osjećao sam se odlično. Kad igrate onda ne posvećujete pažnju tim stvarima (ozljedama). Sve je bilo u redu tijekom utakmice, čak se i sad dobro osjećam", rekao je Embiid nakon najuvjerljivije pobjede Philadelphije u kojoj je u 20 minuta postigao 26 poena uz šut za tricu 3/5. Nije samo on bio raspoložen s trice, 76ersi su izjednačili rekord kluba ubacivši 17 trica.

Uz Embiida u dresu 76ersa valja istaknuti odličnu rolu Nika Stauskasa s klupe. U 26 minuta ubacio je 21 poen uz sjajan šut 8/9 iz igre (od toga 5/6 za 3) te je imao najviši +/- na susretu (+25). Dario Šarić još je jednom susret započeo s klupe i upisao vrlo solidan nastup, deset poena (2/4 za 3, 1/3 za 2, 2/2 za 1), sedam skokova, pet asistencija i jednu blokadu.

Eric Bledsoe s 27 je poena predvodio Sunse, Williams i Knight pridodali su po 12 koševa dok je Dragan Bender u 12 minuta provedenih na parketu upisao dva poena (0/2 za 3, 1/1 za 2, 0/1 za 1), skok i blokadu.

Šarenilo u rezultatima Orlando Magica, ali i nastupa Orlandovih igrača se nastavlja. Vjerojatno niti sam trener Vogel više ne zna pred utakmicu tko će dobiti dobru minutažu, tko će eksplodirati s klupe i tko će predvoditi njegovu momčad. Ipak, neke stvari su poznate, igrač odluke, nažalost, rijetko je Mario Hezonja koji je pobjedu Magica 95:87 protiv Dallas Mavericksa odgledao s klupe.

Junak sinoćnje utakmice bio je D.J. Augustin. Utakmica se prelomila sredinom posljednje četvrtine i upravo je Augustin dvjema povezanim tricama doveo Magic u vodstvo 82:77 koje do kraja susreta nisu ispustili. Večer je okončao s 18 poena i šest asistencija, Serge Ibaka pridodao je 15 koševa i devet skokova, dok je Damjan Rudež odigrao 12 minuta, skupio tri osobne pogreške i jednu ukradenu loptu (šut 0/1 za 3).

Mavsi nisu mogli računati na usluge Dirka Nowitkog i Derona Williamsa, predvodio ih je rookie Jonathan Gibson s 26 poena.

James Harden ponovno je bio prvo ime Houston Rocketsa, ovog puta u domaćoj pobjedi 111:102 protiv Utah Jazza, kojom su Rocketsi popravili domaći skor na 4-1.

Harden je večer završio s 31 poenom i deset asistencija, a odličan je bio i Clint Capela s 20 ubačaja, osam skokova i pet asistencija. Isto toliko koševa s klupe je pridodao Eric Gordon.

Kod gostiju je najbolji bio Rodney Hood s 25 poena, Trey Lyles dodao je 21 ubačaj.

Stvari polako dolaze na svoje mjesto kod Golden State Warriorsa koji su došli do svoje sedme uzastopne pobjede svladavši u gostima Milwaukee Buckse 124:121. Imali su Bucksi zadnji napad deset sekundi prije kraja uz dva poena prednosti za Warriorse, Draymond Green sjajno je pročitao akciju, presjekao loptu koja je išla na Antetokounmpa, odbio je do Klaya Thompsona koji rješava pitanje pobjednika kroz slobodna bacanja.

"To je ono što Draymond radi, on vidi utakmicu. Zna što dolazi. Sve što sam ja vidio jest da ju je dohvatio i da je stigla do Klaya. Draymond je nevjerojatan u takvim situacijama", pohvalio ga je trener Warriorsa Steve Kerr.

Još je jednu sjajnu večer imao Kevin Durant s 33 poena, Klay Thompson 28 je od svojih 29 koševa zabio u drugom poluvremenu, Steph Curry susret je završio s 20 poena. Antetokounmpo je predvodio Buckse s 30 poena dok je odličnu večer imao i Jabari Parker s dva poena manje.

U dvoboju dvaju momčadi u formi Los Angeles Clippersi slavili su protiv Chicago Bullsa 102:95, prekinuvši seriju Bullsa od četiri uzastopne pobjede i popravivši ukupan skor na 12-2. Iako su Bullsi u jednom trenutku imali 19 koševa prednosti, utakmica se lomila u posljednjim minutama, a tu je veliku ulogu u dresu Clippersa odigrao Maurice Speights. Ostvario je učinak sezone sa 16 poena, od čega je u posljednjoj četvrtini postigao čak 11, uz ključan napadački skok u posljednjoj minuti susreta.

"Možete prihvatiti poraze u ovoj ligi, ali ne želite gubiti na ovakav način", rekao je Dwyane Wade nakon poraza Bullsa. Wade je ujedno bio i najbolji igrač gostiju s 28 poena i osam skokova. Jimmy Butler večer je okončao s 22 koša.

U pobjedničkom sastavu još je jednom najbolji bio Blake Griffin s 26 poena i 13 skokova. Chris Paul dodao je 19 koševa uz osam asistencija.